jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۲۴۱۱۴۴ ۱۹ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۹:۵۵

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین:

دفاتر نمایندگان مملو از افرادی است که کمک معیشتی نگرفته اند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: به عنوان کارشناس اقتصادی مجلس اعلام می کنم در بودجه سال 99، اصلاح ساختاری که مد نظر مقام معظم رهبری بوده دیده نشده است.

دفاتر نمایندگان مملو از افرادی است که کمک معیشتی نگرفته اند

محمد حسینی نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جام جم آنلاین افزود: بودجه ارائه شده دولت برای سال آینده پر از سوالات اساسی و ابهام در زمینه تحقق بندهای درآمدی و هزینه ای است.

وی با اشاره به کاهش درآمدهای نفتی در بودجه و افزایش نرخ مالیات گفت:جایگزین کردن درآمدهای نفتی با مالیات در بودجه از رشد 45 در صدی برخوردار است و هرچند امکان تحقق دارد اما سوال اینجاست که آیا ابزار لازم توسط سازمان مالیاتی برای اجرایی شدن این مبلغ وجود دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه طی دو سال گذشته رشد اقتصادی کشور صفر و گاهی منفی بوده تاکید کرد: بنظر می رسد با چنین آهنگ رشد اقتصادی ،افزایش نرخ مالیات با چنین شیب تندی قابل تامل و بررسی بیشتر است.

وی گفت: هم اکنون نرخ تورم در جامعه 15 الی 20 درصد است و با افزایش قیمت بنزین تورم مضاعف دیگری در کشور ایجاد شده که این هزینه برای مردم تناسبی با افزایش حقوق و دستمزد در بودجه سال 99 که 15 درصد لحاظ شده ندارد.

حسینی درادامه افزود:وقتی میزان رشد حقوق و دستمزد متناسب با تورم نباشد نشان از کاهش برآورد هزینه ها در بودجه و عدم شفافیت دارد لذا مجلس و کمیسیون تلفیق باید آنرا مورد توجه قرار دهد.

وی در خصوص شیوه توزیع یارانه ها و ارقام حاصل از افزایش نرخ بنزین نیز گفت: درمورد شیوه توزیع، جای بحث و نظر وجود دارد چون هم اکنون شاهدیم که جامعه هدف که مد نظر دولت بود از این یارانه بهره مند نشده و این گفته را می توان از مراجعات مردم بخصوص روستائیان عزیز به دفاتر نمایندگی مجلس به عینه رویت کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد:توزیع نقدی یارانه در شرایط فعلی کشور خیلی به صلاح نیست وباید تصمیم عاقلانه تری در مورد نحوه توزیع ارقام بخصوص خانواده های نیازمند و یا محروم گرفته شود که امیدواریم مجلس و کمیسیون تلفیق چنین اقدامی را انجام دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر