jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۲۴۱۱۴۴   ۱۹ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۹:۵۵

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین:

دفاتر نمایندگان مملو از افرادی است که کمک معیشتی نگرفته اند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: به عنوان کارشناس اقتصادی مجلس اعلام می کنم در بودجه سال 99، اصلاح ساختاری که مد نظر مقام معظم رهبری بوده دیده نشده است.

دفاتر نمایندگان مملو از افرادی است که کمک معیشتی نگرفته اند

محمد حسینی نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جام جم آنلاین افزود: بودجه ارائه شده دولت برای سال آینده پر از سوالات اساسی و ابهام در زمینه تحقق بندهای درآمدی و هزینه ای است.

وی با اشاره به کاهش درآمدهای نفتی در بودجه و افزایش نرخ مالیات گفت:جایگزین کردن درآمدهای نفتی با مالیات در بودجه از رشد 45 در صدی برخوردار است و هرچند امکان تحقق دارد اما سوال اینجاست که آیا ابزار لازم توسط سازمان مالیاتی برای اجرایی شدن این مبلغ وجود دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه طی دو سال گذشته رشد اقتصادی کشور صفر و گاهی منفی بوده تاکید کرد: بنظر می رسد با چنین آهنگ رشد اقتصادی ،افزایش نرخ مالیات با چنین شیب تندی قابل تامل و بررسی بیشتر است.

وی گفت: هم اکنون نرخ تورم در جامعه 15 الی 20 درصد است و با افزایش قیمت بنزین تورم مضاعف دیگری در کشور ایجاد شده که این هزینه برای مردم تناسبی با افزایش حقوق و دستمزد در بودجه سال 99 که 15 درصد لحاظ شده ندارد.

حسینی درادامه افزود:وقتی میزان رشد حقوق و دستمزد متناسب با تورم نباشد نشان از کاهش برآورد هزینه ها در بودجه و عدم شفافیت دارد لذا مجلس و کمیسیون تلفیق باید آنرا مورد توجه قرار دهد.

وی در خصوص شیوه توزیع یارانه ها و ارقام حاصل از افزایش نرخ بنزین نیز گفت: درمورد شیوه توزیع، جای بحث و نظر وجود دارد چون هم اکنون شاهدیم که جامعه هدف که مد نظر دولت بود از این یارانه بهره مند نشده و این گفته را می توان از مراجعات مردم بخصوص روستائیان عزیز به دفاتر نمایندگی مجلس به عینه رویت کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد:توزیع نقدی یارانه در شرایط فعلی کشور خیلی به صلاح نیست وباید تصمیم عاقلانه تری در مورد نحوه توزیع ارقام بخصوص خانواده های نیازمند و یا محروم گرفته شود که امیدواریم مجلس و کمیسیون تلفیق چنین اقدامی را انجام دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر