معاون وزیر بهداشت گفت: در تهران شاهد افرایش ۳.۳ برابری حد مجاز ذرات معلق آلوده کننده هوا در مقایسه با استانداردهای سازمان جهانی بهداشت هستیم.
کد خبر: ۱۲۴۰۳۳۴
حد مجاز ذرات معلق در تهران ۳.۳ برابر استاندارد جهانی است

به گزارش جام جم آنلاین از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علیرضا رئیسی روز دوشنبه درباره راهکار کاهش آلودگی هوا افزود: تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی، کاهش تک سرنشینی، بالابردن کیفیت سوخت، نصب فیلتر کاهنده آلودگی‌ها روی خودروهای دیزلی و وسائط نقلیه عمومی، کاهش تردد افراد در معرض خطر همچون کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران مزمن تنفسی و قلبی در زمان پیک آلودگی هوا در کلانشهرها از جمله مهم‌ترین راهکارهای مقابله با آلودگی هوا است.مقابله با معضل آلودگی هوا کار یک سازمان یا ارگان نیست و همه ارگان ها و سازمان ها و مردم باید برای کاهش آلودگی هوا کمک و با هم همکاری کنند.

وی ادامه داد: تقویت زیرساخت های حمل و نقل عمومی راهکار بسیار شناخته شده ای است و در کشورهای درگیر با آلودگی هوا این راه را در پیش گرفته اند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: لازم است افراد در معرض خطر همچون کودکان زیر ۵ سال، مادران باردار و افراد سالمند بالای ۶۵ سال، بیماران مزمن تنفسی و قلبی از تردد در روزهای پیک آلودگی هوا به ویژه در کلانشهرهای بزرگ خودداری کنند. استفاده از ماسک های مخصوص نیز به سلامتی افراد کمک می کند.

رئیسی با بیان اینکه شاخص کیفیت هوا در مهر و آبان ۹۸ بیشتر از سال قبل در همین ماه‌ها افت کرده و امسال تعداد روزهای سالم نسبت به سال قبل کمتر شده که این یعنی آلودگی افزایش یافته است، تاکید کرد: افزایش کیفیت سوخت وسائط نقلیه بنزین سوز و کیفیت ساخت این وسایل نقلیه راه حل دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزیر بهداشت گفت: خودروهای دیزلی نسبت به خودروهای بنزینی ذرات معلق آلوده کننده بیشتری تولید می‌کنند، بنابراین لازم است با نصب فیلترهای مخصوص کاهنده آلودگی روی این خودروها در جهت کاهش آلودگی گام برداریم.

وی از شهروندان خواست تا حد امکان از تک سرنشینی به ویژه در ایام تشدید آلودگی هوا اجتناب کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها