jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۰۵۱ ۱۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

بی‌تفاوتی اتحادیه جهانی کشتی به میزبانی تهران از جام‌جهانی فرنگی

تفریح و گشت و گذار؛ کار این روزهای کوبایی‌ها در پایتخت!

در شرایطی که مسؤولان کشتی کشورهای دیگر اعلام کردند که مشکلی برای آمدن به ایران و برگزاری جام‌جهانی فرنگی ندارند، هنوز هیچ تاریخی از سوی فدراسیون جهانی برای میزبانی ایران اعلام نشده است. هفته قبل بود که بعضی از کشورها مثل ژاپن به دلیل آنچه که ناامنی برای خودشان ترسیم کرده بودند، از حضور در ایران اجتناب کردند؛ به همین دلیل هم بود که اتحادیه جهانی کشتی خبر از لغو مسابقات جام‌جهانی به میزبانی ایران داد، اما پس از رایزنی‌های مختلف و این‌که امن‌تر از ایران در منطقه وجود ندارد آنها تصمیم خودشان را تغییر دادند. با این وجود هنوز که هنوز است اتحادیه جهانی در سکوت خبری به‌سر می‌برد و هنوز تاریخ جدیدی برای میزبانی ایران را اعلام نکرده است.

سال 2019 رو به پایان است و بدون شک جام‌جهانی باید در این سال برگزار شود، اما مشخص نیست که چرا فدراسیون جهانی هیچ تمایلی از خودش نشان نمی‌دهد. ظاهرا آنها بدشان نمی‌آید که این میزبانی از ایران گرفته شود. اما نکته‌ای که حتی از بی‌تفاوتی اتحادیه جهانی هم جالب‌تر است اردو زدن تیم باکو از هفته قبل در تهران است. آن هم در خانه کشتی! در شرایطی که هیچ چیزی قطعی نیست اصلا مشخص نیست که چرا کوبایی‌ها در تهران هستند و روزهای خودشان را به گشت و گذار در ایران سپری می‌کنند. حسن رنگرز، سخنگوی فدراسیون کشتی در این باره می‌گوید: «ماندن تیم کوبا در تهران به دلیل آن بود که امکان برگزاری جام‌جهانی در تهران هنوز وجود دارد و بازگشت این تیم با کوبا و سفر دوباره به تهران چندان منطقی نبود.»
سیدجلال عسگری، دبیر فدراسیون کشتی نیز در واکنش به حضور طولانی‌مدت تیم کوبا در تهران این واکنش را نشان می‌دهد: «این تیم در دو گروه طی روزهای سوم و چهارم آذر برای برپایی اردوی مشترک با شاگردان محمد بنا وارد تهران شد. البته زمان برگشت فرنگی‌کاران کوبا به کشورشان بعد از جام‌جهانی و روز ۱۰ آذر پیش‌بینی شده بود که با تعویق جام‌جهانی، امکان تغییر زمان پروازشان وجود نداشت. به همین دلیل آنها در ایران ماندند و طی هفته گذشته نیز طی برنامه‌های مختلف تفریحی در حال گردش در تهران بودند!»
در همین حال فدراسیون کشتی ایران به فدراسیون جهانی اعلام کرده که آماده است در روزهای 14 و 15 یا 18 و 19 آذرماه مسابقات جام‌جهانی را برگزار کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر