jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۰۰۶ ۱۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

فروشگاه‌ زنجیره‌ای «واتر استونز»‌ امسال برای اولین‌بار علاوه بر اعلام نام برنده کتاب سال، جایزه «نویسنده سال» را هم به جوایز خود اختصاص داده تا آن را به یک نوجوان 16ساله بدهد.

آن‌طور که ایسنا خبر بی‌بی‌سی را ترجمه کرده، این فروشگاه زنجیره‌ای این‌بار در کنار معرفی «پسر، موش کور، روباه و اسب» نوشته چارلی مکسی به عنوان کتاب سال «واتر‌استونز»، گرتا تونبرگ نوجوان مشهور فعال محیط زیست را برای کتاب «هیچ‌کس آن‌قدر کوچک نیست که نتواند تغییری ایجاد کند» به عنوان نویسنده سال ۲۰۱۹ خود انتخاب کرد. به این ترتیب تونبرگ اولین فردی است که جایزه «نویسنده سال واتراستونز» را دریافت می‌کند.یکی از مسؤولان واتر استونزر می‌گوید: کتاب «پسر، موش کور، روباه و اسب» یک داستان هوشمندانه و زیباست که خواننده را به عشق ‌ورزیدن،‌ دوستی و شجاعت دعوت می‌کند. سخنرانی‌های گرتا تونبرگ برای میلیون‌ها نفر الهام‌بخش بوده است. هر دو کتاب انتخاب‌شده را می‌توان گواهی بر قدرت کتاب در ایجاد انگیزه و تغییر در انسان‌ها دانست.
تونبرگ که اخیرا با استناد به این منطق که «جنبش‌های محیط‌زیستی به جوایز بیشتری احتیاج ندارند» از دریافت یک جایزه محیط‌ زیستی امتناع کرد، هنوز نسبت به انتخاب شدنش به عنوان «‌نویسنده سال واتر استونز» واکنش نشان نداده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر