jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۰۰۶   ۱۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

فروشگاه‌ زنجیره‌ای «واتر استونز»‌ امسال برای اولین‌بار علاوه بر اعلام نام برنده کتاب سال، جایزه «نویسنده سال» را هم به جوایز خود اختصاص داده تا آن را به یک نوجوان 16ساله بدهد.

آن‌طور که ایسنا خبر بی‌بی‌سی را ترجمه کرده، این فروشگاه زنجیره‌ای این‌بار در کنار معرفی «پسر، موش کور، روباه و اسب» نوشته چارلی مکسی به عنوان کتاب سال «واتر‌استونز»، گرتا تونبرگ نوجوان مشهور فعال محیط زیست را برای کتاب «هیچ‌کس آن‌قدر کوچک نیست که نتواند تغییری ایجاد کند» به عنوان نویسنده سال ۲۰۱۹ خود انتخاب کرد. به این ترتیب تونبرگ اولین فردی است که جایزه «نویسنده سال واتراستونز» را دریافت می‌کند.یکی از مسؤولان واتر استونزر می‌گوید: کتاب «پسر، موش کور، روباه و اسب» یک داستان هوشمندانه و زیباست که خواننده را به عشق ‌ورزیدن،‌ دوستی و شجاعت دعوت می‌کند. سخنرانی‌های گرتا تونبرگ برای میلیون‌ها نفر الهام‌بخش بوده است. هر دو کتاب انتخاب‌شده را می‌توان گواهی بر قدرت کتاب در ایجاد انگیزه و تغییر در انسان‌ها دانست.
تونبرگ که اخیرا با استناد به این منطق که «جنبش‌های محیط‌زیستی به جوایز بیشتری احتیاج ندارند» از دریافت یک جایزه محیط‌ زیستی امتناع کرد، هنوز نسبت به انتخاب شدنش به عنوان «‌نویسنده سال واتر استونز» واکنش نشان نداده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر