jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۱۲۳۸۲۸۱ ۲۹ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۵:۳۴

سخنگوی دولت گفت: گزارش‌‌ها از ناآرامی‌‌ها نشان می‌‌دهد که در نقاطی کوکتل مولوتف پرتاب می‌کردند و حملات این‌چنینی و ایذایی بوده است.

می‌خواستند لوله‌های نفت و گاز عسلویه را منفجر کنند

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت، اظهار داشت: دولت از رفتار و درک شرایط توسط مردم سپاسگزار است و هرچقدر هم برخی رسانه‌ها خواستند جریان‌سازی و رهبرسازی کنند، مردم با هوشمندی بیشتری از آنها فاصله گرفتند. باز هم در جلسه هیئت دولت این موضوع ناآرامی‌ها مطرح شد و همچنین از هوشمندی رهبر معظم انقلاب و مواضع هوشمندانه ایشان که آنچنان ایستادند و با یک پیش‌بینی از تحرکاتی که داشتند، موضع‌گیری کردند و آبی بر آتشی که بسیاری آن را برافروخته بودند، ریختند.

وی افزود: گزارشی که در دولت امروز از ناآرامی‌ها ارائه شد، نشان داد که ما مسئله خاصی در این زمینه نداشتیم و دیروز هم فقط در نقاطی کوکتل مولوتف پرتاب می‌کردند و حملات این‌چنینی و ایذایی بوده است و چیزی که وجه عمومی داشته باشد، مشاهده نشده بود.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه ما پیش‌بینی می‌کردیم از لحاظ امنیتی سال 98 سال سختی خواهد بود، افزود: آشکارا آمریکایی‌ها اعلام کردند که ما امنیت روانی را دنبال می‌کنیم، به‌اعتقاد من برخی از روی نارضایتی و هیجان آمدند که شنبه‌شب صف خود را از دیگران جدا کردند که ما حتماً تمهیداتی برای شنیدن صحبت‌های آنها می‌اندیشیم.

ربیعی ادامه داد: گزارشی برای ما آمد که برخی در عسلویه اجازه تغییر شیفت نداده قصد داشتند لوله‌های نفتی و گازی را منفجر کنند، آقای آذری‌جهرمی گفت که در اصفهان به‌طور همزمان به دو نقطه حمله شد که اگر موفقیت‌آمیز بود، بخش اعظمی از تلفن ثابت قطع می‌شد.

وی با بیان اینکه تصمیم دولت آن است که تا پایان سال 98 هیچ افزایش قیمتی در خدمات دولتی نداشته باشیم، ابراز کرد: هیچ کدام از دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی اجازه نخواهند داشت که در کالاها و خدمات‌شان افزایش قیمت داشته باشند.

سخنگوی دولت اظهار داشت: امروز تأکید شد که وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی و بخش حمل‌ونقل، نظارت و کنترل بی‌وقفه‌ای ــ و نه مقطعی ــ برای جلوگیری از سوء‌استفاده و بهانه‌گیری برای افزایش قیمت به‌بهانه بنزین را ادامه دهند و در هر جلسه هیئت دولت، گزارشی از این اقدامات ارائه خواهد شد، امروز در برخی از بیرون‌ماندگان از سهمیه نیز بحث شد و وزارت نفت به‌همراه وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت ساماندهی خواهند کرد تا این افراد در سامانه‌هایی که پیش‌بینی می‌شود، تصمیم‌گیری کنند.

ربیعی با بیان اینکه در جلسه امروز هیئت دولت، گزارشی از شبکه ملی اطلاعات ارائه شد، تصریح کرد: از وزیر ارتباطات بابت تلاش‌های انجام‌شده تشکر شد، امروز به‌خلاف کسانی که گفتند کاری در این رابطه انجام نشده است، نشان داده شد که بخش اعظمی از فعالیت‌های اقتصادی روی این شبکه استوار شده است که باعث خوشحالی است، در نشست امروز هم تداوم فعالیت شبکه و تقویت آن مورد تأکید قرار گرفت.

وی با اعلام اینکه بحث اینترنت و اتصال آن در جلسه امروز هیئت دولت مطرح شد، خاطرنشان کرد: بررسی این مسئله به شورای امنیت کشور محول شده است، این ملاحظه در دستور قرار گرفته که اینترنت در استان‌ها برقرار شود تا نگرانی افرادی که در فضای مجازی کسب‌وکاری دارند، برطرف شود.

سخنگوی دولت اضافه کرد: همه ما می‌پذیریم که گاهی اوقات ناچاریم هزینه سوء‌استفاده از تکنولوژی را پرداخت کنیم، چراکه امنیت برای ما بسیار مهم‌تر است.

ربیعی تأکید کرد: طرح معیشتی «تا» ندارد و این طرح ادامه خواهد یافت، این طرح اکنون قانون برنامه ششم و مصوبه دولت را دارد و برای اجماع عمومی هم مصوبه سران قوا را دارد و در قوانین بودجه سالانه هم پایدار خواهد ماند.

وی ضمن تأکید بر اینکه قرار نیست قیمت گازوئیل افزوده شود، درباره میزان اختصاص بنزین سهمیه‌ای برای خودروهای شخصی گفت: تعیین 60 لیتر منطق علمی داشته است. 60 لیتر برای روستاها و شهرهای کوچک کفایت می‌کند، من از مردم خواهش می‌کنم چند ماهی صبوری داشته باشند، زیرا با کنترل قیمت‌هایی که ما انجام می‌دهیم، اثرات این طرح را متوجه خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر