jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۸۱۴۶ ۲۹ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

روحانی در دیدار با فرمانده ارتش پاکستان:

استقبال ایران از تلاش همسایگان برای حل مشکلات منطقه

رئیس جمهور با اشاره به این‌که حضور نظامی آمریکا مشکلات افغانستان را دو چندان کرده است، گفت: ایران از تلاش‌های همسایگان برای حل مشکلات کشورهای منطقه استقبال می‌کند.

حسن روحانی در دیدار ژنرال قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان با تأکید بر اهمیت گسترش روابط دوجانبه ایران و پاکستان گفت: روابط صمیمانه و علاقه‌مندی دو ملت مسلمان ایران و پاکستان به یکدیگر، سرمایه ارزشمندی است که می‌توان از آن برای تحکیم هر چه بیشتر روابط و مناسبات دو کشور در عرصه‌های مختلف استفاده کرد.
رئیس‌جمهور اهمیت تقویت روزافزون روابط اقتصادی دو کشور را مورد تأکید قرار داد و افزود: روابط تهران - اسلام‌آباد، در زمینه اقتصادی باید به بالاتر از سطح فعلی برسد و نباید دو طرف به این میزان از روابط اقتصادی و تجاری رضایت بدهند و باید با تلاش مضاعف، ساز و کار‌های بهتری را برای توسعه تجارت و روابط اقتصادی و رسیدن به جایگاه مطلوب در این عرصه با رفع موانع موجود فراهم کنند.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران خط لوله صلح را تا مرز پاکستان رسانده و کاملاً آمادگی داریم در این زمینه همکاری‌های خود را به نتیجه برسانیم. همچنین آمادگی داریم تمهیداتی فراهم کنیم که شرکت‌ها و تجار دو کشور بتوانند روابط گسترده‌تری با یکدیگر داشته باشند.
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود ضرورت توجه به امنیت مرز‌های دو کشور را مورد تأکید قرار داد و افزود: خوشبختانه شاهد تحولات مثبتی در این زمینه هستیم و اطمینان داریم با اراده‌ای که در دو طرف وجود دارد، به راحتی می‌توانیم با معضل قاچاق و قاچاقچیان و ناامن کنندگان مرز‌های دو کشور مقابله کنیم.
روحانی همچنین با اشاره به وضعیت کشور افغانستان افزود: در خصوص افغانستان همه می‌دانیم آنچه راهگشا خواهد بود مشارکت همه گروه‌ها و اقوام در سرنوشت افغانستان است و این مردم افغانستان هستند که می‌توانند در کشور خود بدون دخالت قدرت‌های خارجی تصمیم بگیرند.
رئیس‌جمهور گفت: بدون تردید، وجود پایگاه‌های نظامی و حضور نظامی آمریکا بر مشکلات افغانستان افزوده است.
رئیس جمهور همچنین حضور فرمانده ارتش پاکستان در تهران و ملاقات با سردار باقری و مقامات نظامی ایران را به معنای استحکام فوق‌العاده روابط دو کشور دانست و گفت: این‌گونه دیدار‌ها و رفت و آمد‌ها می‌تواند در استحکام و نزدیکی روابط دو کشور بسیار مفید باشد.
فرمانده ارتش پاکستان نیز در این دیدار با بیان این‌که ایران و پاکستان، دو کشور همسایه و دو ملت برادر و دوست هستند و باید اتحاد و برادری خود را به دنیا نشان دهند، افزود: هیچ کشوری نمی‌تواند روابط پاکستان و ایران را تحت تاثیر قرار دهد و امروزه شاهد جنگ میان برخی برادران مسلمان هستیم، لذا باید در جهت نزدیک شدن روابط کشور‌های دوست و برادر مسلمان به یکدیگر تلاش کنیم.
رئیس جمهور همچنین، استوارنامه سفرای جدید سوئد، استرالیا، یمن، زیمبابوه و کامبوج در تهران را دریافت و با آنان گفت‌وگو کرد.
افزون بر آن، سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در ۹ کشور پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با رئیس جمهور دیدار و گفت‌وگو کردند.
بر اساس این گزارش، فروزنده ودیعتی به عنوان سفیر جدید ایران در فنلاند و شریعتی، مفتح، سید محمدعلی حسینی، محمدحسین میرزا آقایی چالکسرایی، برمکی، دهشیری، غلامعباس ارباب خالص و محمدرضا رئوف‌شیبانی به ترتیب به عنوان سفرای جدید ایران در کنگو، زلاندنو، پاکستان، گینه، کنیا، سنگال، ترکمنستان و تونس منصوب شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر