jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۳۷۴۰۴   ۲۵ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۷:۱۳

از آخرین باری که تیم ملی ایران دو بازی متوالی‌اش را با شکست پشت سر گذاشته بود حدود ۵ سال ۵ ماه می‌گذشت که این اتفاق بار دیگر برای فوتبال ایران افتاد.

اتفاقی که بعد از ۵ سال و ۵ ماه برای تیم ملی فوتبال ایران افتاد

به گزارش جام جم آنلاین ، مهر نوشت: شکست تیم ملی ایران برابر عراق آن هم درست بلافاصله پس از شکست مقابل بحرین، نه تنها صعود از مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ را به اما و اگر کشید، بلکه باعث شد تیم ملی ایران بعد ۵ سال و ۴ ماه و ۱۹ روز، بار دیگر دو شکست متوالی در دو بازی را تجربه کند.

تیم ملی فوتبال ایران سالهای نسبتا طولانی بود که به نباختن و سخت باختن عادت کرده بود و به ندرت پیش می‌آمد که شکستهای پشت سر هم را تجربه کند. آخرین باری که تیم ملی ایران در دو بازی متوالی شکست خورد، به جام جهانی ۲۰۱۴ آفریقای جنوبی باز می‌گردد.

در جام جهانی ۲۰۱۴ افریقای جنوبی تیم ملی ایران با نیجریه، آرژانتین و «بوسنی و هرزگوین» همگروه بود و بعد از تساوی بدون گل در اولین بازی مقابل نیجریه، در بازی دوم به سختی و با گل لحظات پایانی لیونل مسی مقابل آرژانتین تن به شکست خفیف یک بر صفر داد و در آخرین بازی با نتیجه ۳ بر یک مقابل بوسنی و هرزگوین شکست خورد تا این آخرین باری باشد که تیم ملی ایران در دو بازی متوالی شکست خورده باشد.

ملی پوشان کشورمان از آن بازی به بعد که در روز ۴/تیر/۱۳۹۳ انجام شد، بیش از ۵۰ بار در مسابقات رسمی و دوستانه مختلف به میدان رفتند و هیچگاه پیش نیامد که در دو بازی پشت سر هم شکست بخورد.

دو شکست متوالی مقابل بحرین و عراق در واقع اتفاقی بود که بعد گذشت بیش از ۵ سال و ۴ ماه، بار دیگر برای تیم ملی ایران روی داد.

این دو شکست باعث شد تا تیم ایران در گروهی که متشکل از ایران، بحرین، عراق، کامبوج و هنگ کنگ است، در پایان دور رفت بازیها پایین تر از عراق و بحرین در رده سوم قرار گیرد و تا حدودی صعود از این گروه با اما و اگر مواجه باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر