jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۳۶۵۲۲   ۱۹ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۵:۴۰

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: طبق آخرین اطلاعاتی که در اختیار داریم دو مرزبان ربوده‌ شده در مرز میرجاوه در سلامت کامل هستند.

مرزبانان ربوده‌ شده میرجاوه در سلامت کامل هستند

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، سردار قاسم رضایی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان که در ستاد فرماندهی مرزبانی استان برگزار شد، با اشاره به موضوع مرزبانان ربوده‌شده در مرز میرجاوه، اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعاتی که در اختیار داریم دو مرزبان ربوده شده در سلامت کامل هستند اما همچنان زمان آزادی آنها مشخص نیست.

به لحاظ امنیت و همکاری با کشورهای همسایه وضعیت مناسبی در کشور وجود دارد و با وجود اینکه دنیای استکبار توطئه‌های فراوانی برای دنیا و جمهوری اسلامی ایران دارد اما هیچ کدام از آنها به دلیل هوشیاری و همکاری مردم و همچنین رهبری پیامبر گونه رهبر معظم انقلاب به نتیجه نرسیده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه امنیت امروز مرزهای کشور را مدیون حلقه ناگسستنی بین رهبر معظم انقلاب و مردم هستیم، ادامه داد: وحدت میان رهبری و مردم بالاترین توان قدرتی و قدرت نرم جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد که هیچ سلاحی در برابر این وحدت تاب و توان ندارد.

وی بیان کرد: در حوزه‌های تعاملی در مرزهای غرب کشور وضعیت بسیار خوبی داریم به طوری که امسال نزدیک به 7 میلیون نفر جمعیت از 4 مرز تعریف شده تردد قانونی بدون هیچ حادثه‌ای داشتند که می‌توان گفت این موضوع در جهان سابقه ندارد شرایطی فراهم شود که همه بتوانند در کربلای معلی پرچم جهان اسلام و جهان مستضعفین را برافراشته کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: زمانی برابر توطئه‌های استکباری و فتنه هشت سال جنگ در ایران و عراق تبادل آتش و توپ و گلوله بود اما امسال به دلیل عمق آرمان‌های انقلاب اسلامی و مدیریت الهی اسلامی، بیرق امام حسین(ع) و امام رضا(ع) در مرز این دو کشور توسط مرزداران تبادل و در همان جا نیز برافراشته شد.

سردار رضایی گفت: زمانی که همه اعلام می‌کنند ارتباط بین ایران اسلامی و عراق بسیار بالا رفته و یک قدرت تشکیل شده می‌توان گفت یکی از نمادهای آن همین تبادل بیرق‌ها بوده که این امر دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی را نشان می‌دهد، اما هنوز سیستم‌های رسانه‌ای نتوانسته‌اند این موضوع را تبیین کنند که بالاترین قدرت‌های دینی در منطقه جاری شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون با کشورهای قطر، کویت و امارات ارتباط‌های خوبی برقرار شده است، تصریح کرد: در حوزه مرزهای شمال غرب و کشور آذربایجان مشکلات مرزی که در مرزها وجود داشته با تعاملی که در دو سال گذشته برقرار شده برطرف شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: با توجه به سندی که سازمان ملل اعلام کرده در افغانستان در سال جاری بیش از 9 هزار تن تولید مواد مخدر صورت خواهد گرفت که این موضوع قطعاً منطقه و ما را دچار مشکل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه کشفیات مواد مخدر مرزبانی 60 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، عنوان کرد: امسال در کل مرزبانی بیش از 57 تن کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم که از ورود آن‌ها به کشور جلوگیری شده است.

سردار رضایی گفت: فرماندهی مرزبانی استان سیستان و بلوچستان موفق شده از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.5 برابر مواد مخدر بیشتر کشف کند که این آمار در کنار نداشتن تلافات جانی و دستگیری‌های هدفمند مطلوب است.

وی با اشاره به مدیریت مشترک مرزی با کشور پاکستان، گفت: هنوز بخشی از گروهک‌ها و اشراری که شرارت می‌کنند و جانی‌هایی که تحت تعقیب مقامات قضائی کشور قرار دارند در خاک پاکستان هستند، از این رو باید از طرف دولت پاکستان به این امر رسیدگی شود.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: کسانی که مزدوری آمریکا و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس را می‌کنند باید ریشه‌کن شوند؛ به عقیده بنده این تعاملی که در حال حاضر بین دولت و نیروهای مرزی پاکستان شروع شده می‌تواند برای مدیریت کنترل مرز مفید باشد.

وی همگرایی با نظام را یکی از شاخص‌های بارز مردم استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: اگر جایگاه مرز و مرزبانی را ملی تلقی کنیم باید بگوییم بیش از 80 میلیون نفر مرزبان در کشور داریم چون در واقع مرزنشینان مزبانان واقعی کشور هستند.

سردار رضایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در هیچ منطقه مرزی کشور مانعی برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد و تمام مناطق عموماً آماده سرمایه‌گذاری هستند؛ حق مردمی مانند مردم سیستان و بلوچستان است که تمام سرمایه‌گذران برای سرمایه‌گذاری در این منطقه فراخوان شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر