jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۱۲۳۵۷۱۸   ۱۲ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۶:۵۰

برق ۱۴ مرکز حیاتی در تهران و سایر استان ها طی مانور سازمان پدافند غیرعامل قطع شد تا آمادگی این مراکز برای مقابله با این شرایط مورد سنجش و بررسی قرار گیرد.

برق ۱۴ مرکز حساس تهران و برخی شهرهای بزرگ قطع شد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، ساعاتی قبل با فرمان سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور برق ۱۴ مرکز حیاتی در پایتخت و چندین نقطه دیگر در سایر استانهای کشور قطع شد.

این مانور با هدف سنجش میزان آمادگی این مراکز برای مقابله با شرایط مشابه انجام شد.

در شهر تهران ۶۳۱ مرکز حساس وجود دارد؛ همزمان با این قطعی برق، ۳۴۸ اکیپ در سراسر کشور مستقر بودند تا بازخورد این قطع برق سراسری و میزان آمادگی این مراکز برای مواجهه با شرایط مذکور را بررسی کنند.

این مراکز شامل استانداری، سامانه ترافیک و عبور و مرور راهور، دیسپاچینگ شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی(سامانه سوخت کشور)، مرکز تصفیه اب جلالیه، سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، قرارگاه ثارالله، ستاد ناجا، وزارت نفت، شرکت ملی گازف سامانه ترافیک مترو، ماکروویو امام خمینی، سازمان پدافند غیرعامل کشور، دیتا سنتر بانک مرکزی بودند.

براساس گزارش این اکیپ های سیار، در بین مراکز حساس پایتخت، وزارت نفت، قرارگاه ثارالله، استانداری تهران و ستاد ناجا آمادگی استفاده از برق اضطراری خود را نداشتند.

در این مانور حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با اعلام اینکه این شرکت موظف به تأمین برق پایتخت است، گفت: ۱۴.۵ میلیون مشترک برق در پایتخت وجود دارد که این میزان ۱۳ درصد مشترکین کل کشور را به خود اختصاص می دهد.

حسین صبوری با بیان اینکه طول شبکه انتقال برق تهران ۳۲ هزار کیلومتر است گفت: ۷۰ درصد این شبکه زمینی است و در تهران ۱۷ هزار پست برق نیز وجود دارد. ضمن اینکه ۱۰ درصد برق کشور در تهران مصرف می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه متوسط مصرف سالانه برق ۳.۵ درصد است، توضیح داد: توانستیم با مدیریت پیک بار، کمتر از دو درصد رشد مصرف را شاهد باشیم. ۱۵ درصد قطعی برق های امسال نسبت به سال گذشته که به دلیل مشکلات فنی بوده است کاهش یافت.

وی افزود: ۶۳۱ مرکز حساس در تهران وجود دارد که توسط ۵ مرکز دیسپاچینگ و همچنین ۲۵۰ اکیپ رسیدگی، پایش می‌شود.

به گفته صبوری، ۴۵ درصد مشترکین بزرگ و پرمصرف هوشمند است و به طور منظم پایش می‌شود؛ ضمن اینکه ۳ هزار نقطه از شبکه برق تهران به صورت هوشمند رصد می‌شود.

وی با اعلام اینکه مراکز حیاتی کل کشور مجهز به دیزل های اضطراری هستند، تصریح کرد: عملیاتی که هر ساله با هدف محک آمادگی مراکز حیاتی در شرایط اضطراری داریم موجب شده است تا آمادگی این مراکز به مراتب بیشتر شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر