jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۱۲۳۵۱۹۲ ۱۰ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۳:۰۰

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی ایران از تداوم روند صادرات فرآورده‌های نفتی شامل بنزین و گازوئیل به اقلیم کردستان عراق خبر داد.

تداوم صادرات فرآورده‌های نفتی ایران به عراق

به گزارش جام جم آنلاین، سید حمید حسینی در گفتگو با ایرنا با اشاره به اینکه بیشترین صادرات فرآورده ایران به اقلیم کردستان عراق انجام می‌شود، ‌ ادامه داد: در حال حاضر محموله‌هایی که پیش از این در بورس عرضه شده، صادر می‌شود و در دو هفته گذشته عرضه جدیدی صورت نگرفته است.

وی افزود: به نظر می‌رسد وجود روزهای تعطیل و همچنین تامین نیاز داخل کشور از مهمترین عوامل عدم عرضه بنزین و گازوئیل یور ۵ در بورس انرژی باشد.

حسینی تاکید کرد: عرضه فرآورده‌های نفتی معمولا در روزهای سه شنبه هر هفته انجام می‌شود و این در حالی است که سه شنبه هفته جاری تعطیل بود.

وی با بیان اینکه دلیل دیگر عدم عرضه جدید می‌تواند انتظار برای تحویل محموله‌های معامله شده قبلی باشد، گفت: در حال حاضر خریدار در بخش خصوصی وجود دارد و مراجعه به بورس برای ثبت سفارش و صادرات در جریان است.

به گفته سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی، البته بنزین با اکتان پایین عرضه شده که بیشتر برای صادرات به افغانستان ثبت سفارش می‌شود اما مشتریان در عراق به دنبال سوخت با کیفیت بالاتر هستند.

عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس با هدف صادرات به کشورهای همسایه از تابستان امسال آغاز و مورد استقبال بخش خصوصی ایران قرار گرفته است تا آنجا که به گفته مدیرعامل بورس انرژی، هر هفته در بورس، صادرات ۲۰۰میلیون ‌دلاری بنزین رقم می‌خورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر