jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۵۰۵۷   ۰۸ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

از سال 1350 که برای نخستین بار بین دو کشور ایران و عمان روابط رسمی سیاسی برقرار شد، تا همین یک هفته پیش که اولین تفاهم نامه همکاری در حوزه گردشگری بین دو کشور به امضا رسید، 48 سال پرفراز و نشیب می‌گذرد؛ حدود نیم قرنی که البته در برخی سال‌هایش روابط بسیار خوب و مستحکمی بین ایران و عمان برقرار بود و حالا می‌رود که این پیوند، دوباره عمیق و مستحکم شود، آن‌هم با وساطت جاذبه‌های گردشگری دو کشور که جوهر دستخطش پنجشنبه پیش یعنی 2 آبان به امضای مسئولان وزارتخانه‌های گردشگری این کشورها رسید.

توسعه فزاینده روابط میان دو کشور به‌ویژه در بخش گردشگری چارچوب اصلی این تفاهم نامه را شکل می‌دهد و آن‌طور که حسین اربابی، معاون سرمایه گذاری و امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه به خبرنگاران گفته سرفصل‌های آن شامل بازاریابی و تبلیغات گردشگری، فعال سازی روند گردشگری، قوانین و لوایح اجرایی، آموزش گردشگری و گردشگری پایدار است./ جام جم دیلی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر