jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۳۵۰۳۵   ۰۸ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۳:۰۶

سرمربی سپاهان گفت: در این چند سال در هر تیمی بوده‌ام آن تیم مدعی بوده و شاید این اتفاق به مذاق برخی آقایان خوشایند نیست.

قلعه‌نویی: از آدم‌های اصیل معذرت‌خواهی کردم / زدن من را از استقلال شروع کردند

به گزارش جام جم آنلاین ، امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با برنامه تهران ورزشی گفت: در ابتدا باید بگویم افتخار می‌کنم که بچه نازی‌آباد هستم یک محله اصیل و سنتی است و یکی از افتخارات من این است که بچه نازی‌آباد هستم؛ هر سال ایام محرم آنجا بودم اما امسال سعادت نشد، با این حال مردمش را دوست دارم و عاشق آن محله هستم.

وی در ادامه و درمورد حاشیه‌هایی که چند روز گذشته برای او به وجود آ‌مده گفت: این برای 3-2 روز گذشته نیست بلکه برای 10 سال گذشته است من از آدم‌های اصیل معذرت‌خواهی کردم نه آنهایی که توهین کردند. شما بگویید چرا باید این اتفاقات بیفتند؟

قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که چرا احساس می‌کند این اتفاقات برای شخص او می‌افتند گفت: شاید در این چند سال در هر تیمی بوده‌ام آن تیم مدعی بوده به مذاق برخی از آقایان خوشایند نیست. آیا یک مربی باید بیاید از حریف تعریف و تمجید کند، 6 امتیاز تقدیم کند و در آ‌خر هم بگوید من برای فلان ت یم آرزوی قهرمانی دارم؟! من همچین مربی نیستم. آدم هر جا کار می‌کند باید با تمام وجودش کار کند. من در دوران بازیگری خودم هر کجا و در هر لباسی بودم با تمام وجود بازی می‌کردم در زمان مربیگری هم هر جا باشم با تمام وجودم کار می‌کنم. نه بلدم شو بازی کنم و نه ادا دربیاورم. در همه برده و باخت‌ها هم به حریف احترام گذاشتم،‌ در بازی با گل گهر که دو بر صفر پیروز شدیم چه عکس‌العملی داشتم هر زمانی هم که باختم من سراغ مربی حریف رفتم و به او تبریک گفتم.

سرمربی سپاهان درمورد اینکه آیا این اتفاقات برنامه‌ریزی شده است گفت: من شک ندارم شما جناب نادری را روی خط بیاورید که مسئول کانون هواداران نساجی است و همینطور در مورد خیبر خرم‌آباد و گل گهر سیرجان. قبل از بازی با خیبر ما با پیشکسوتان این تیم و مسولان فوتبال استان دیدار کردیم و آنها به ما احترام گذاشتند قبل از بازی به ما زمین تمرین دادند و گفتند لیدر این جایگاه منتصب به فلان جا است ما از شما معذرت می‌خواهیم! در سیرجان هم همین حرف را زدند من تعجبم از این است که کمیته‌های اخلاق و انضباطی چرا هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از این دوکمیته درخواست ورود به این ماجرا را داشته است گفت: ما باید بخواهیم یا آنها باید رصد کنند؟ شما آقایان حسن‌زاده و تورک را روی خط بیاورید و ا‌ز آنها بپرسید چرا برای مسائلی که به قلعه‌نویی و عوامل قلعه‌نویی مربوط می‌شود سریع برخورد می‌کنید اما در اینگونه مواقع... از کانون‌های هواداران خیبر و گل گهر بپرسید قبل از بازی این حرف‌ها را به ما زدند یا نه؟! من از مسئولان باشگاه گل گهر تشکر می‌کنم کانون هوادارانشان آمد به ما گفت این اتفاق می‌‌افتد! ما باید چه کار کنیم نباید با شرافت بازی کنیم مگر ما در ورزشگاه نقش جهان در دقیقه 97 به استقلال نباختیم چه اتفاقی افتاد، مگر مربی و کمک‌ مربی آنها آن حرکات را انجام نداند؟

قلعه‌نویی درمورد اینکه کاش آن حرف‌ها را در کنفرانس پس از بازی با سایپا مطرح نمی‌کرد گفت: شما طرفدار اصیل پرسپولیس را بیاورید و از او بپرسید. علی دایی دوست صمیمی من است مگر وقتی به او توهین شد واکنش نشان نداد. مگر ما ناموسمان را از سر راه آ‌ورده‌ایم. شاید آ‌نهایی که توهین می‌کنند ناموسشان را از سر راه آ‌ورده‌اند! یکبار، دوبار، سه بار، بالاخره صبر ما هم حدی دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: من از کوره در نمی‌روم بچه نازی‌آباد هستم توکلم به خدا و اهل بیت است و این کارها را هم بلدم. پرسپولیس تیم با سابقه و قدمت‌داری است اکثر رفیقان ما هم پرسپولیسی‌ هستند همانطور که با بزرگان و پیشکسوتان استقلال هم دوست هستند. من زمانی که مربی تیم ملی بودم هر زمان به ساختمان فدراسیون می‌رفتم به اتاق پیشکسوتان می‌رفتم و به آنها می‌گفتم اجازه می‌دهید به طبقه بالا بروم. ما با پیشکسوتان و بزرگان اینطور برخورد کردیم خود پرسپولیسی‌ها هم این رفتارها را محکوم می‌کنند. آقای جاسمیان بعد از بازی با پرسپولیس به من زنگ زد و گفت از شما معذرت می خواهم در بازی با پرسپولیس ما چه عکس‌العملی نشان دادیم که باید این رفتارها شود.

سرمربی تیم سپاهان افزود: هیچ کاری بلد نباشم این کار را خوب بلدم. ما هم آستانه تحملی داریم . 99 درصد هواداران فوتبال سر سفره پدر و مادر بزرگ شدند اما در فضای مجازی یک عده فیک هستند و خط می‌دهند همانطور که گفتم شما مسئول کانون هواداران باشگاه نساجی را روی خط بیاورید و از او سوال کنید. بعد از بازی با نساجی بالای 30-20 هزار پیام داشتم که گفتند تو به گردن نساجی حق داری. من هم مانند افرادی مثل پرهام، نکونام و ... درصد کوچکی در این تیم نقش داشتم. از نادری بپرسید که این دیگر منتصب به کجا بوده و چرا این کارها را کرده است.

وی در ادامه گفت: من از طرفداران اصیلی که به ورزشگاه می‌آ یند و دنبال فوتبال هستند معذرت‌خواهی کردم. مخلص آنها هم هستم ولی یکسری به دنبال این الفاظ هستند و خطاب من نسبت به آنها است. حتی خیلی‌ جاها از من خرده می‌گیرند که چرا می‌گویید تیم دوم من پرسپولیس است. سپاهان همیشه سپاهان است در دو سال گذشته حرکت رو به جلو خودش را شروع کرده و آنها این اتفاق را دوست ندارند. مشکل آنها سپاهان نیست مشکل آنها امیر قلعه‌نویی است در استقلال هم همین کار را کردند همین آقایان زدن من را از استقلال شروع کردند. تماشاچی هم اسیر خط اینها در فضای مجازی شد. من هر آ‌نچه در فوتبال می‌خواستم را بدست آ‌وردم با اینکه خیلی جاها به من کم لطفی شد اما با بی‌پولی خدمت کردیم. حالا در تمرین استقلال می‌گویند گچ برای خط‌کشی وجود ندارد اما ما در زمین دوچرخه‌سورای آزادی تمرین کردیم و قهرمانی آسیا شدیم.

وی ادامه داد: در بدترین شرایط استقلال را تیم پنجاه و پنجم دنیا و سوم آسیا کردیم یک میلیارد و دویست میلیون خرج کمپ کردیم. ما در این شرایط ایستادیم و خدمت کردیم البته که باید زیرساخت‌ها فراهم باشد و این حرف را من دوازده سال است که می گویم کشور ما از نظر نیروی انسانی می‌تواند جزو 20 کشور برتر باشد. بعضی از مدیران به ورزش و فوتبال چسبیده‌اند و می‌گویند اگر برویم پشت گوشمان را هم نگاه نمی‌کنیم اما هر روز مصاحبه می‌کنند. امثال دادکان و مصطفوی که اهالی فوتبال هستند ضربه فوتبال را خورده‌اند و برد و باخت‌ها را دیده‌اند اگر کار اجرای فوتبال را بدست بگیرند همه چیز درست می‌شود. فکر می‌کنید چرا این مسائل بوجود آمده چون آنها که اهل فن و از جنس فوتبال بودند دور هستند.

سرمربی سپاهان در پایان گفت: من باز هم بابت حرف‌هایی که زدم از آنهایی که طرفدار اصیل فوتبال هستند معذرت‌خواهیم می‌کنم مخلص تمام طرفداران فوتبال و آنهایی که اصیل‌اند هستم جواب یک درصدی که توهین کردند را دادم، باز هم با افتخار می‌گویم که بچه نازی‌آباد هستم و نازی‌آباد به گردن ورزش ایران خیلی حق دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر