jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۳۴۸۷۱   ۰۶ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۴:۵۸

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ به رانندگان توصیه کرد در روزهای بارانی «کاهش سرعت و افزایش فاصله طولی » را رعایت کنند.

«کاهش سرعت و افزایش فاصله طولی» توصیه پلیس به رانندگان

به گزارش جام جم آنلاین، سردار محمدرضا مهماندار در گفتگو با فارس درخصوص آخرین وضعیت ترافیکی معابر پایتخت اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به رانندگی در سطح پایتخت معابر لغزنده است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: هرچند مشکل ترافیکی در اکثر نقاط گزارش نشده و ترافیک روان و بدون مشکلی در جریان است اما همین خلوت بودن معابر و افزایش سرعت رانندگان می‌تواند به بروز تصادف در معابر و بزرگراه‌ها منجر شود.

وی گفت: رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب و حق تقدم عابران پیاده از جمله ملزوماتی است که باید رانندگان در روزهای بارانی با آنها دقت کنند؛ به ویژه در هنگام تعطیل شدن مدارس مراقب کودکان باشند.

سردار مهماندار به کاهش میزان اصطکاک بین سطح لاستیک و سطح راه در روزهای بارانی اشاره و بیان داشت: به دلیل لغزندگی معابر اقدام به ترمز، زمان و فاصله بیشتری می‌طلبد بنابراین باید رانندگان این محاسبات را مدنظر داشته باشند و بدانند فاصله‌ای که برای ترمز در روزهای خشک نیاز است در روزهای بارانی اگر تغییر نکند منجر به تصادف می‌شود.

وی از رانندگانی که به هر علت دچار تصادف می‌شوند درخواست کرد که در هنگام تصادفات خسارتی وسیله نقلیه خود را به منتهی‌الیه سمت راست هدایت کرده تا موجب ترافیک نشوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر