jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۳۳۲۴۸ ۲۳ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۶:۱۴

معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت گفت: زائران زمان اقامت خود در نجف و‌کربلا را کوتاه کنند تا دچار مشکل نشوند.

زائران زمان اقامت در کربلا و نجف را کوتاه کنند

به گزارش جام جم آنلاین، اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج‌و زیارت در گفتگو با فارس با اشاره به نام‌نویسی زائران اربعین حسینی در سامانه سماح گفت: رفته رفته از ازدحام متقاضیان برای نام‌نویسی در سامانه سماح کاسته شده و ثبت‌نام‌ها روند کندتری به خود گرفته است؛ نام‌نویسی برای زائران اربعین حسینی تا پایان هفته نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به درگاه اینترنتی سامانه سماح گفت: متقاضیان سفر اربعین حسینی می‌توانند از طریق دفاتر خدمات زیارتی سازمان حج و زیارت در سراسر کشور یا از طریق اینترنت خانگی به این سامانه وصل شوند و عملیات نام نویسی را به سهولت انجام دهند.

رضایی با بیان اینکه امسال شاهد رشد چشمگیر نام‌نویسی زائران در سامانه سماح بوده‌ایم و تعداد متقاضیان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، افزود: تاکنون استان‌های تهران، خوزستان و اصفهان و خراسان رضوی به ترتیب بیشترین متقاضی سفر به پیاده‌روی اربعین حسینی را در سامانه ثبت کرده‌اند.

وی همچنین تاکید کرد: زائران با نام‌نویسی در سامانه سماح می‌توانند از خدمات بیمه‌ای و درمانی در طول سفر در ایام اربعین حسینی بهره‌مند شوند.

رضایی با بیان اینکه تاکنون تعداد زیادی از زائران اربعین حسینی از مرزها خارج شده‌اند، گفت: روند خروج از مرزها ملایم‌تر شده و اکثر متقاضیان سفر اربعین حسینی تاکنون رهسپار شده‌اند؛ فرایند بازگشت زائران نیز آغاز شده و خدمات لازم از سوی دستگاه‌های مربوطه انجام می‌گیرد.

معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت با اشاره به فعالیت سازمان حج و زیارت در امور راهنمایی زائران و اشیا گمشده گفت: امسال سازمان حج و زیارت نرم افزار تخصصی مصباح را برای این امر تهیه و تدوین کرده که این نرم افزار موبایلی در کنار دیگر ظرفیت‌های مردمی ارائه شده در زمینه‌های جستجوی اماکن مقدسه، تلفن‌های ضروری مورد نیاز زائران در سفر، مراکز درمانی، مراکز بیمه‌ای، افراد و اشیا گمشده و پیدا شده و محتوای آموزشی به زائران خدمات لازم را ارائه می‌کند.

رضایی تصریح کرد: همچنین امسال پایگاه‌هایی برای راهنمایی و یافتن اشیاء گمشده در شهرهای کربلا و نجف و بین مسیر راهپیمایی ایجاد شده که تعدادی از همکاران سازمان نیز به صورت داوطلبانه برای این منظور اعزام شده و در عراق به ارائه خدمات می‌پردازند.

وی تاکید کرد: امیدواریم زائران به توصیه‌های ستاد مرکزی اربعین حسینی و سازمان حج و زیارت در زمان تردد و حضور در خاک عراق و رفت و بازگشت به کشور دقت کنند و همچنین مدت حضور خود را در شهرهای زیارتی عراق به ویژه کربلا و‌نجف را طولانی نکنند.

معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت همچنین در خصوص ارائه خدمات پزشکی و بیمه ای و درمانی به زائران اربعین حسینی اعلام کرد: هلال احمر با استقرار مراکزی در شهرهای زیارتی عراق و طول مسیر راهپیمایی زائران اربعین، نسبت به ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی به زائران مشغول هستند.

رضایی افزود: بابت زائران بیماری که بنا به نظر پزشک تخصصی نیاز به انتقال به صورت هوایی به ایران را داشته باشند هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و سایر افراد بیمار نیز به صورت زمینی به ایران منتقل می‌شوند که در صورت ادامه درمان با همکاری بیمه برای انتقال بیمار و ادامه درمان اقدام می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر