jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۰۵۹۹ ۰۷ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

معمای بزرگ بازیکن خارجی برای پرسپولیسی‌ها

جونیور انتخاب عرب بود یا کالدرون؟

کیفیت پایین جونیور براندائو، مهاجم برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس سر و صدای زیادی به پا کرده است. این بازیکن که در اواخر دیدار مقابل تراکتور برای اولین‌بار با پیراهن پرسپولیس به میدان رفت، آن‌قدر شرایط عجیب و متفاوتی نسبت به فوتبالیست‌های ایرانی داشت که باعث تعجب اهالی فوتبال شد.

همان زمان پیشکسوتان پرسپولیس در مصاحبه‌های خود گفتند: «زمان بدهید، جونیور هر روز بهتر می‌شود.» هواداران پرسپولیس به حمایت از این بازیکن پرداختند؛ مهاجمی که از لیگ بلغارستان و به عنوان یک بازیکن قرضی با قیمت نسبتاً زیاد به پرسپولیس آمده بود. او هنگامی که عقد قرارداد را تا پایان پروژه به پیش برد، صاحب شماره ۷ تیم سرخپوش پایتخت هم شد، شماره‌ای که متعلق به علی پروین است و کمتر بازیکن سرشناسی به‌سراغ آن می‌رود.
با این حال او به‌عنوان مهاجم سایه در دیدارهای اخیر سرخپوشان به میدان رفت اما حتی در ارسال پاس‌های چهار پنج متری نیز مشکل دارد. از این رو سر و صدای هواداران پرسپولیس را درآورد تا جایی که هنگام تعویض در حاشیه دیدار مقابل سپاهان، طرفداران پرسپولیس به تشویق همه‌جانبه یار جانشین‌اش پرداختند تا به حضور این مهاجم برزیلی در خط حمله تیم‌شان اعتراض کنند. اما سوال اصلی اینجاست که چه کسی جونیور را به پرسپولیس آورد؟
کالدرون در تمام مصاحبه‌هایش اعلام می‌کند جونیور آخرین مهاجمی بود که می‌توانست به پرسپولیس بیاید و از سوی دیگر ایرج عرب، مدیرعامل پیشین پرسپولیس می‌گوید جونیور را از لیست بازیکنان منتخب کالدرون انتخاب کرده بودم. ماجرا وقتی عجیب‌تر می‌شود که بدانیم هر دو طرف که زمان عقد قرارداد، سهم بزرگی در جذب جونیور داشتند، حالا با تمام توان خود تلاش می‌کنند تا پای خود را از این اتفاق بیرون بکشند. عرب می‌گوید این بازیکن در زمان مدیرعاملی من به پرسپولیس پیوست، آن هم در شرایطی که وضعیت فنی و بدنی بسیار خوبی داشت و کارنامه‌اش می‌گفت یک بازیکن حرفه‌ای است که توسط اعضای کادر فنی ما به بنده معرفی شد اما کالدرون می‌گوید قرار بود بازیکنان دیگری به‌خصوص شیخ دیاباته، مهاجم فعلی استقلال جذب پرسپولیس شوند اما باشگاه به او گفته پولی برای جذب دیاباته وجود ندارد؛ در نهایت با همان قیمت، با جونیور قرارداد بسته شد؛ گزینه‌ای که تا به حال اصلا خوب نبوده و سر و صدای هواداران را در آورده است. به هر حال جذب براندائو حالا به یکی از معضلات بزرگ پرسپولیس تبدیل شده، زیرا بازیکن قرضی است و تا پایان فصل باید در این تیم بماند. از سوی دیگر قرارداد دلاری دارد که مخارج سنگینی روی دست باشگاه می‌گذارد، هرچند هیچ‌کس در مورد این بازیکن، قبول مسؤولیت نمی‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر