jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۱۲۳۰۱۷۰   ۰۵ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۱:۰۳

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تقویت بارش‌ها از هفته آتی در شمال کشور خبر داد.

تقویت بارش و افت دما در نوار شمالی کشور

به گزارش جام جم آنلاین، احد وظیفه در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی طی پنج روز آینده در جنوب استان سیستان و بلوچستان و برخی مناطق هرمزگان و کرمان در ساعت بعد از ظهر رشد ابر، گاهی رگبار پراکنده، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. این شرایط روز شنبه ( ۶ مهرماه) و یکشنبه (۷ مهر) در بخش‌های شرق و جنوب فارس نیز دور از انتظار است.

وی ادامه داد: از بعد از ظهر امروز (۵ مهر) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر به‌تدریج رشد ابر و بارش پراکنده در استان‌های اطراف دریای خزر آغاز می‌شود. فردا (۶ مهر) ضمن تقویت بارش‌ها در سواحل دریای خزر در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. روز یکشنبه (۷ مهر) نیز با تقویت جریان شمالی در نوار شمالی کشور بارش‌ها در سواحل دریای خزر تشدید خواهد شد و دریا نیز در این روز مواج می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: این شرایط سبب افت محسوس دما در نوار شمالی کشور و گسترش بارندگی از بعد از ظهر در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی خواهد شد همچنین تا ظهر یکشنبه (۷ مهر) ارتفاعات شمال آذربایجان شرقی و بخش‌هایی از اردبیل نیز بارندگی خواهند داشت. دوشنبه (۸ مهر) نیز بارش پراکنده در محدود غرب سواحل دریای خزر پیش‌بینی می شود.

وظیفه در ادامه اظهارکرد: طی سه روز آینده به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر وزش باد در شمال غرب ایران و دامنه‌های البرز غربی افزایش خواهد یافت.

به گفته وی در روزهای یکشنبه (۷ مهرماه) و دوشنبه (۸ مهرماه) برای استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، خراسان جنوبی، شمال یزد و سیستان و بلوچستان به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

وظیفه همچنین به وضعیت جوی پایتخت نیز اشاره و اظهارکرد: برای تهران در روز شنبه (۶ مهر) آسمانی صاف همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید با بیشترین و کمترین دمای ۳۴ و ۲۱ درجه سانتیگراد و برای روز یکشنبه (۷ مهر) آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. دمای هوا در این روز در گرمترین زمان به ۳۱ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۲۱ درجه سانتیگراد می‌رسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.