رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد؛

اعزام زائران ایرانی به سوریه منوط به تضمین امنیت

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تا زمانیکه امنیت زائران ایرانی توسط مسئولان سوری تضمین نشود، اعزام زائران به سوریه آغاز نمی‌شود.
کد خبر: ۱۲۲۹۹۶۳
اعزام زائران ایرانی به سوریه منوط به تضمین امنیت

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا رشیدیان در گفتگو با مهر درباره اعزام زائران ایرانی به سوریه گفت: مهمترین موضوع در سوریه بحث امنیت زائران ایرانی است تا زمانی که هنوز عملیات های نظامی در قسمت شمال دمشق و مناطق دیگر در حال انجام است، این نگرانی وجود دارد که تروریست ها برای زائران ما که بی دفاع ترین و مطلوم ترین قشری هستند مشکلی ایجاد کنند.

وی ادامه داد: تا زمانی که مسئولان امنیتی سوریه تضمین کامل و جامعی را برای سفر زایران به ما ندهند، نسبت به اعزام ها اقدام نمی کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: البته در سفری که با معاون اول رئیس جمهور به سوریه داشتیم، آنجا مسئولین سوریه اعلام کردند که این تضمین را برای سفر امن زائران ایرانی دارند اما مسئولان امنیتی خودمان با توجه به عملیات های نظامی که در خاک سوریه در حال وقوع بود، توصیه کردند که برای آغاز اعزام های زائران به سوریه عجله نکنیم.

رشیدیان از برنامه ریزی برای سفر زائران به سوریه خبر داد و اظهار داشت: با اینکه مذاکرات لازم با هتل ها انجام شده و سیستم حمل و نقل و تدارکات و تغذیه را مهیا کرده ایم و دفتر نمایندگی سازمان حج در سوریه نیز آماده شده است اما به دلیل نکته ای که مسئولان امنیتی کشورمان گفته اند، تأمل کرده ایم و امیدواریم اگر تغییر جدی در خصوص امنیت زائرین ما رخ داده باشد و امنیت ما تأمین شود، سفر را آغاز کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها