jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۲۹۵۹   ۲۶ دی ۱۳۸۵  |  ۲۳:۵۲

: رئیس اداره مبارزه با قاچاق پلیس آگاهی تهران روز گذشته از کشف مقادیر قابل توجهی انواع کالای قاچاق و دستگیری اعضای یک باند که به صورت گسترده داروی تقلبی به کشور وارد می کردند، خبر داد.


سرهنگ بهزاد قاسمی رئیس اداره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی روز گذشته با اشاره به این خبر به خبرنگار ما گفت : به دنبال ارائه گزارشی به پلیس آگاهی درباره فعالیت گسترده اعضای یک باند مبنی بر این که برخی کالاهای خارجی خارج از سیستم قانونی وارد کشور شده است ، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت و با تحقیقات غیرمحسوس ابتدا اعضای این باند یکی پس از دیگری شناسایی شدند. رئیس اداره سوم پلیس آگاهی افزود: با جمع بندی اطلاعات مربوط به فعالیت این باند ، موضوع به دادسرای ناحیه 24 (ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز) گزارش شد و با صدور دستور قضایی ، ماموران در چندین عملیات که به صورت همزمان انجام گرفت ، موفق به شناسایی چندین انبار شدند و در بازرسی از این محلها مقادیر قابل توجهی انواع کالا شامل 2581 دستگاه گوشی تلفن همراه ، 1670 دستگاه گوشی تلفن ثابت ، یکصد هزار ثوب پوشاک ، 6886 جفت کفش ، 70هزار عدد لوازم آرایشی بهداشتی ، 13000 طاقه پارچه ، 3600تخته پتو ، 5 هزار کیلو چای خارجی ، 255هزار انواع دارو و 5هزار دستگاه انواع لوازم خانگی را کشف و ضبط کردند. قاسمی تصریح کرد: با تحویل کالاها به گمرک و اعلام جرم علیه اعضای این باند ، تحقیق ادامه دارد.

قرار یک میلیارد و 200 میلیون تومانی

رئیس اداره مبارزه با قاچاق کالا در ادامه درخصوص دستگیری یک قاچاقچی کالا که به صورت عمده لوازم برقی وارد کشور می کرد ، خبر داد و افزود: به دنبال ارسال اطلاعات مربوط به واردات غیرمجاز لوازم خانگی و برقی از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به پلیس آگاهی ، با هماهنگی دادسرای ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، انبارهای محل نگهداری این کالاها شناسایی و بازرسی شد و با کشف انواع کالا شامل تلویزیون ، یخچال ، کولر گازی ، ماشین لباسشویی ، دی وی دی و جارو برقی ، کالاهای فوق توقیف و با ارسال پرونده به گمرک جنوب تهران و بررسی در این زمینه معلوم شد ، مقادیری از کالاها با اسناد ارائه شده توسط مالک مطابقت نمی کند که علیه متهم جریمه ای معادل یک میلیارد و 200میلیون تومان اعلام جرم شد. رئیس اداره سوم پلیس آگاهی تصریح کرد: پس از این درخواست ، متهم از حضور در مراجع قضایی و انتظامی خودداری می کرد که سرانجام 17 دیماه دستگیر و با قرار صادره روانه زندان شد.

سرنخ باند مافیایی قاچاق دارو در امریکا

سرهنگ قاسمی در ادامه از متلاشی شدن یک باند که متشکل از 2 زن و 4 مرد بودند ، خبر داد و افزود: به دنبال چند فقره شکایت مردمی در ارتباط با این که افراد سودجو با تشکیل باندی که اعضای اصلی آن در خارج از کشور (امریکا ، امارات) داروهای تقلبی و غیر مجاز تهیه و به کشور ارسال کرده و با تبلیغات گسترده از طریق ماهواره مردم را برای استفاده از این داروها تشویق می کنند ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت و مشخص شد ، اعضای این باند با اعلام چندین خط تلفن همراه در داخل کشور ، وقتی اقدام به ارتباط با مشتری می کنند ، با استفاده از پیک موتوری ، داروهای تقلبی را در اختیار مردم قرار می دهند و حتی از پذیرفتن چک پولهای مسافرتی نیز خودداری و از مشتریان خود پول نقد دریافت می کنند. سرهنگ قاسمی افزود: با به دست آمدن این اطلاعات ، اعضای این باند یکی پس از دیگری شناسایی و مقادیر قابل توجهی انواع داروهای غیرمجاز و تقلبی با برچسب کشور امریکا کشف و پس از بررسی موضوع از سوی دفتر بازرسی ویژه معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت اعلام شد داروهای فوق تقلبی هستند و در صورت مصرف ، مشکلات جدی برای مصرف کنندگان ایجاد خواهد شد.

جریمه 7 میلیارد تومانی

رئیس اداره مبارزه با قاچاق کالا افزود: با اعلام جرم 7 میلیارد تومانی علیه متهمان در شعبه اول دادسرای ناحیه 24 ، هر 6 متهم به دلیل ارتکاب اعمال مجرمانه مبنی بر ضرر و زیان مالی به کشور و به مخاطره انداختن سلامت جامعه روانه زندان شدند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر