jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۲۸۹۰۵ ۲۷ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۲:۵۹

در ادامه رقابت های لیگ قهرمانان اروپا امشب دو دیدار حساس برگزار می شود. از تقابل یووه و اتلتیکو که بگذریم به تقابل پاری سن ژرمن و رئال مادرید می رسیم.

امشب؛ تقابل پاریس و مادرید  / کهشکشان بی ستاره، کهکشان کم ستاره

به گزارش جام جم آنلاین ، دو تیم در شرایط تقریبا مشابهی در برابر هم قرار می گیرند. رئال با مصدومیت های پی در پی تقریبا خالی از ستاره شده و در آن سوی میدان پاری سن ژرمن وضعیت بهتری ندارد. نیمار ، امباپه و کاوانی بزرگ ترین غایبان تیم پاریسی به شمار می آیند.

برخی از آمار این مسابقه را مرور می کنیم:

۸) در مجموع ۸ مرتبه پاریسی‌ها و مادریدی‌ها به مصاف هم رفته‌اند که ۲ بازی را پاری‌سن‌ژرمن برده و ۴ بازی را رئال‌مادرید

۴) در ۴ بازی آخر پاری‌سن‌ژرمن و رئال‌مادرید در لیگ قهرمانان، کهکشانی‌ها ۳ بازی را از حریف پرستاره فرانسوی برده‌اند و یک بازی هم مساوی شده است.

۳) پاری‌سن‌ژرمن که با سرمایه‌گذاری کلان قصد موفق شدن در لیگ قهرمانان را داشته در ۳ فصل اخیر در یک‌هشتم نهایی حذف شده است.

۹) فصل قبل پس از ۹ سال رئال‌مادرید پیش از رسیدن به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان حذف شد. در این مدت ۴ مرتبه هم کهکشانی‌ها قهرمان شده بودند.

۴۶) زین‌الدین زیدان در دوره اول مربیگری‌اش در رئال‌مادرید آماری نزدیک به ۷۰ درصد پیروزی را ثبت کرده بود، اما این آمار در دوره دوم مربیگری او به ۴۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

۵۰) رئال‌مادرید برای پنجاهمین فصل در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا رقابت خواهد کرد که بیش از هر تیم اروپایی دیگری است.

۱۵) آخرین شکست خانگی پاریسی‌ها در لیگ قهرمانان به سال ۲۰۰۴ برمی‌گردد که در آخرین بازی مرحله گروهی به زسکامسکو باختند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

امیر حاج‌رضایی کارشناس فوتبال درباره دربی اخیر پایتخت یادداشتی را در اختیار روزنامه جام جم قرار داده و این مسابقه را تجزیه و تحلیل کرده است. یادداشت این کارشناس را در ادامه بخوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر