jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۸۸۹۹   ۲۷ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

در بین آدم‌های شتابزده‌ای که در راهروهای دادسرای تهران از این اتاق به آن اتاق می‌روند کسانی هم پیدا می‌شوند که به علت تسلیم دادخواست طلاق از طرف همسران خود به دادگاه حمایت خانواده آمده‌اند، اما حاضر به جدایی نیستند.

عباس- ب یکی از این آدم‌هاست. او که 50 سال دارد و به اتفاق همسر و فرزندانش به دادگاه آمده است، میگوید: من کفاش هستم. 27 سال پیش با همسرم ازدواج کردم و در این مدت صاحب پنج فرزند شده‌ایم. چندی قبل متوجه شدم برادرزنم به هروئین معتاد است، به خانه ما می‌آید و اشیای کوچک را می‌برد و می‌فروشد تا پول هروئین خود را تامین کند. وقتی این موضوع را با زنم در میان گذاشتم او به‌شدت عصبانی شد و از آن روز به‌ بعد بنای ناسازگاری با من گذاشت.
همسرم در یک موسسه انستیتو زیبایی کار می‌کند و ماهی 500 تومان می‌گیرد. من گفتم از کارت استعفا بده و بیا از بچه‌ها مواظبت کن. گفت در صورتی دست از کار می‌کشد که روزی صد تومان به او بدهم. من پذیرفتم ولی چون کفاش ساده‌ای هستم نتوانستم چنین پولی به او بدهم. از طرفی بستگان زنم نیز در زندگی ما مداخله می‌کردند و سرانجام زنم به قدری بداخلاق شد که ترجیح دادم اکثر اوقاتم را در خارج از خانه بگذرانم. به همین دلیل تابستان‌ها می‌رفتم به آذربایجان و به عنوان نگهبان آثار باستانی مشغول کار می‌شدم ولی زمستان‌ها برمی‌گشتم. چند روز قبل که در تهران بودم همسرم چهار روز به خانه نیامد و وقتی برگشت و با اعتراض من روبه‌رو شد از من به کلانتری شکایت کرد. زنم در این مدت در خانه دختر بزرگم که شوهر دارد، بود و به تحریک پسرم دادخواست طلاق داده است. پسرم آن‌قدر از من متنفر است که برایم پیغام داده اگر مادرش را طلاق ندهم مرا خواهد کشت.
به هرحال من امروز آمده‌ام دادگاه که ببینم تکلیف چیست. چون به خاطر آینده بچه‌ها حاضر نیستم از همسرم جدا شوم و در این سن و سال زندگی مجردی داشته باشم و بچه‌هایم سرگردان و پریشان باشند.
مجله جوانان
خرداد 1357

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر