jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۸۳۴۷   ۲۵ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه توطئه‌های آمریکا در منطقه، جهان را نگران کرده است گفت: راه دستیابی به امنیت واقعی در منطقه، پایان تجاوزات آمریکا و قطع مداخلات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی است وگرنه همچنان شاهد ناامنی‌ها خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حسن روحانی پیش از عزیمت به آنکارا برای شرکت در اجلاس سه‌جانبه روسای جمهور ایران - روسیه و ترکیه افزود: برای هر سه کشور مسأله امنیت منطقه حائز اهمیت است و ایران، روسیه و ترکیه سه کشوری هستند که همراه با سوریه در یک منطقه زندگی می‌کنند.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مردم سوریه حدود 9 سال است که با مشکلات زیادی از جمله تروریست‌ها مواجهند گفت : خوشبختانه در دو سال اخیر روند مذاکرات در آستانه پایتخت قزاقستان روند مناسبی داشته است.
روحانی افزود: امروز اکثریت خاک سوریه تحت تسلط دولت و پرچم سوریه است اما هنوز بخش‌هایی از این کشور بویژه در منطقه ادلب در اشغال تروریست‌هاست بنابراین مبارزه با تروریست‌ها هنوز در این کشور ادامه دارد.
رئیس‌جمهور گفت: در منطقه شرق فرات هم مردم سوریه به دلیل حضور مداخله‌‌جویانه آمریکا با مشکلات زیادی مواجهند و این منطقه هنوز ناآرام است.
رئیس قوه مجریه افزود: تهاجمات و مداخلات رژیم صهیونیستی به سوریه و حمایت این رژیم از تروریست‌ها و حملات این کشور به مردم و زیرساخت‌های سوریه از نگرانی‌های سه کشور است.روحانی افزود: علاوه بر مبارزه با تروریست‌ها، آینده سوریه، بازگشت آوارگان، بازسازی این کشور، اصلاح قانون اساسی و انتخابات 2021 از مسائل پیش رو است. رئیس‌جمهور تصریح کرد: همانطور که بارها اعلام کردیم مسائل منطقه باید از طریق مردم خود منطقه و گفت‌وگو و مصالحه حل و فصل شود. وی افزود : آنچه امروز در این منطقه روی می دهد و بسیاری از ملت‌های دنیا را نگران کرده اقدامات غلط و توطئه‌های آمریکاست که از جمله آنها حمایت از عربستان سعودی و امارات در حمله به یمن و مشارکت در برنامه‌ریزی‌های نظامی به آنهاست. رئیس‌جمهور افزود: آمریکایی‌ها به جای اینکه اعتراف کنند در منطقه مشکل‌آفرین هستند هر از گاهی کشورهای منطقه و مردم یمن را متهم می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر