Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۲۸۳۱۴ ۲۴ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۵:۵۷

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲ تن از اعضای باند سند نمره کار خودروهای سواری خبر داد.

دستگیری ۲ تن از اعضای باند سند نمره کار خودرو در تهران

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی گفت: در تحقیقات پلیسی به دست آمد که فردی به نام «ک» اقدام به خرید چند دستگاه خودروی تصادفی پژو از شهر مشهد کرده و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی خودروها را باز سازی و به فروش رسانده و اکنون خودروها در حال تردد در شهر تهران هستند.

این مقام انتظامی بیان داشت: با بررسی دقیق¬ تر و انجام اقدامات پلیسی مشخص شد شغل فردی که کامران با وی در شهر مشهد ارتباط دارد، خرید خودروهای تصادفی است.

وی توضیح داد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که اخیرا این فرد تعداد خودروی تصادفی به کامران فروخته است.

سرهنگ میرزکی افزود: در پایش های اطلاعاتی کارآگاهان این معاونت به دست آوردند که خودروهای فروخته شده پس از گذشت مدت زمان کوتاهی توسط متهمان بازسازی و به فروش رسیده است.

وی توضیح داد: با توقیف خودروها و انجام اقدامات کارشناسی مشخص شد: خودروها فاقد اصالت و دارای ارکان غیر فابریک از نوع خودروهای سرقتی سند نمره می باشد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: شناسایی محل سکونت و اختفای «ک» در دستور کار کارآگاهان معاونت مبارزه با سرقت وسائط نقلیه قرار گرفت و مشخص شد که متهم اصلی پرونده اهل و ساکن شهرستان بناب است.

سرهنگ میرزکی افزود : پس از شناسایی مخفیگاه متهم، با هماهنگی های قضائی و اخذ نیابت قضائی تیمی از ماموران اداره دوم پلیس آگاهی پایتخت به شهرستان بناب اعزام شدند و پس از چند ساعت تعقیب و مراقبت، وی را قبل از ورود به محل سکونتش دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفگیاه متهم تعدادی اسناد و مدارک مربوط به خرید و فروش خودرو کشف شد، ادامه داد: علاوه بر این مدارک تعدادی قطعات خودروی سواری تصادفی نیز کشف شد.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: تاکنون ۴ دستگاه خودروی سرقتی سند نمره کشف و مال باختگان آنها شناسایی شدند.

وی در انتها اعلام کرد: تحقیق برای شناسایی همدستان وی و کشف سایر جرائم مشابه از متهمان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر