jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۶۷۸۹   ۱۳ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

وزیر خارجه گفت: متاسفانه کشورهای اروپایی نتوانسته‌اند پولشان را در جایی هزینه‌ کنند که حرف آن را می‌زنند. آنها حمایتشان از برجام را اعلام کرده‌اند، اما آماده ریسک کردن و سرمایه‌گذاری برای حفظ یک دستاورد مهم دیپلماسی نبودند.

محمدجواد ظریف در گفت‌وگو با شبکه راشاتودی بیان کرد: ما فقط درباره اروپا حرف می‌زنیم چون روابط خوبی با روسیه و چین به عنوان شرکای برجام داریم، البته آمریکا بر این دو کشور نیز اثر گذاشته است.
وی افزود: تحریم‌های آمریکا که نه، بلکه اقداماتی غیرقانونی که من به آن جنگ اقتصادی علیه ایران می‌گویم، بر این دو کشور اثر گذاشته است.
ظریف در ادامه با اشاره به مذاکرات اخیر هیات‌های دیپلماتیک ایران و فرانسه گفت: هدف از این مذاکرات این بوده که آنها ببینند چطور می‌توانند به تعهدات خودشان عمل کنند و مذاکره دوباره‌ای بر سر توافق برجام و تجدید‌نظر در آن مطرح نیست، بلکه موضوع فقط اجرای آن است. / ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر