jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۱۲۲۶۷۲۴ ۱۳ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

هم‌اکنون نرم‌افزارهای تلفن همراه پایه در قالب شرکت‌های نوپا یا کسب و کارهای اینترنتی در فضای مجازی کشور در حال فعالیت هستند که شهروندان باید هنگام دریافت و ثبت سفارشات کالا و خدمات اینترنتی دقت لازم را داشته باشند تا قربانی برخی اهداف شوم کلاهبرداران نشوند.

با توجه به ارائه خدمات خرید اجناس و دریافت خدمات فنی، مهندسی و... از این طریق، کاربران باید برای نصب هر گونه نرم‌افزار روی دستگاه‌های خود از جمله گوشی‌های هوشمند لپ‌تاپ، تبلت، ابزار و رایانه‌های خانگی، برنامه مورد نظر خود را از سایت‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند، تهیه کنند.
در خرید نرم‌افزارها و نرم افزارهای کاربردی، کاربر باید از نسخه‌های اصلی استفاده کند زیرا بعضی از نرم‌افزارها اصل نبوده و قلابی هستند و زمانی که توسط کاربر روی گوشی نصب می‌شوند به راحتی می‌توانند به تمام اطلاعاتی که فرد روی گوشی دارد، دسترسی داشته باشند.
کاربران هنگام استفاده از نرم‌افزارهای تلفن‌همراه نباید به ارائه‌کننده کالا و خدمات اعتماد کنند و مبالغی را حتی به‌عنوان بیعانه بدون دریافت کالا یا خدمات به حساب وی واریز کنند و باید در اصالت کالای پیشنهادی دقت لازم را داشته باشند تا اقدام به خرید مال غیر نکرده و مورد پیگرد قانونی قرار نگیرند.
کاربران می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را سریع از طریق وبسایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند. پلیس فتا با هوشیاری و رصد شبانه روزی درصدد برقراری آرامش و امنیت روانی کاربران فضای سایبری است و با متخلفان و مجرمان مطابق قانون جرایم رایانه‌ای بدون هیچ اغماضی برخورد قانونی خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر