jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۱۲۲۵۹۹۵   ۱۰ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۹:۵۰

کارشناس سازمان هواشناسی شرایط جوی کشور را طی روز‌های آینده تشریح کرد.

بارش باران در استان‌های ساحلی کشور/پیش بینی آسمانی صاف برای تهران

به گزارش جام جم آنلاین از میزان ، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به شرایط جوی کشور طی روز‌های آینده، گفت: امروز در سواحل دریای خزر بارش باران ادامه پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران و سمنان رگبار باران و گاهی همراه با رعد و برق را تجربه خواهند کرد، افزود: این شرایط بارشی فردا به شکل پراکنده ادامه خواهد داشت.

رفیعی با تاکید بر اینکه روز‌های سه شنبه و چهارشنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی بر روی دریای خزر استان‌های ساحلی بارش باران خواهند داشت، تصریح کرد: در شمال آذربایجان شرقی، غربی، خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان و تهران رگبار پراکنده باران و گاهی رعد و برق پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز و فردا در مناطقی از شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل و شرق کرمان وزش باد شدید پیش بینی شده است، افزود: وزش باد شدید در این مناطق سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوای این مناطق شود.

رفیعی با بیان اینکه حداکثر دما امروز در تهران ۳۲ درجه خواهد شد، ادامه داد: برای تهران آسمانی صاف تا کمی ابری پیش ینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: شهرکرد با دمای ۹ درجه به عنوان خنک‌ترین و اهواز با دمای ۴۹ درجه به عنوان گرم‌ترین مرکز استان بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.