jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۲۵۶۵۶ ۰۷ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۰:۵۰

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست از احتمال حمله به ایران خبر می‌دادند اما ما می‌دانستیم که این اتفاق نمی‌افتد، این حربه‌ای بود تا ما پای میز مذاکره بر‌گردیم، زمانی که پهپاد آمریکایی ساقط شد،‌ حربه جنگ از کار افتاد.

سردار حاجی‌زاده: سرنگونی پهپاد آمریکایی سایه جنگ را برطرف کرد

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم سردار امیر‌علی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز(پنجشنبه، 7 شهریور) در اختتامیه سی‌و‌سومین دوره مسابقات قرآن این نیرو‌ طی سخنانی اظهار داشت: ما از دوستان قرآنی درخواست داریم تا این فضای قرآنی را بیش از پیش دنبال کنند، ما هم اعلام کرده‌ایم که اعتبارات ویژه‌ای برای این کار قرار می‌دهیم.

وی افزود: مشکلاتی که امروز در حوزه فرهنگی و اقتصادی داریم، ناشی از آن است که فرهنگ قرآنی و اسلام ناب را پیاده نکرده‌ایم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: زمانی که هواپیمای ایرباس ما با 290 نفر مسافر مورد اصابت آمریکا قرار می‌گیرد، رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌پذیر که عذر‌خواهی کند و بعدها به فرمانده آن ناو، مدال هم می‌دهد.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که هواپیمای فوق پیشرفته جاسوسی آمریکایی‌ها قرار است جایگزین هواپیمای یو 2 بشود و قرار است که سالیان سال در ارتش آمریکا خدمت کند، اما توسط رزمندگان نیروی هوافضای سپاه سرنگون می‌شود؛ آمریکا‌یی‌ها نه تنها اقدامی علیه ما نکردند، به خاطر نزدن هواپیمای پی 8 مورد تقدیر هم قرار گرفتیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: این اتفاق به خاطر تبعیت از ولایت ‌و اجرای فرامین رهبری افتاده است، تا چند ماه پیش خیلی‌ها با شک و تردید به پیشرفت‌های نظامی ما نگاه می‌کردند، اما الآن همه باور کرده‌اند که این قدرت وجود دارد.

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: زمانیکه آقا گفت ما به دشمن سیلی می‌زنیم، چهار ساعت بعد نیروهای موشکی مقرهای داعش را از بین می‌برند، زمانیکه ایشان می‌گویند اقدام انگلیس بی جواب نمی‌ماند، تنها 48 ساعت بعد کشتی انگلیس توقیف می‌شود، اینها نسخه‌هایی است که رهبر انقلاب صادر کردند و دقیق اجرا شد، همین نسخه‌ها در رابطه با سایر بخش‌ها هم صادر شده است؛ اینها هنوز باور نکردند که اروپایی‌ها هم بخشی از نقشه شیطانی آمریکایی هستند و بنا دارند تا ما را از خارج ساختار برجام بترسانند و سایه جنگ را به عنوان چاشنی این موضوع مطرح کردند.

وی عنوان کرد: یک عملیات روانی گسترده به راه انداختند که قرار است جنگ علیه ما به راه بیافتد، حتی سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست به ما می‌گفتند قرار است به شما حمله شود اما ما می‌دانستیم که این اتفاق نمی‌افتد، این حربه‌ای بود تا ما پای میز مذاکره بر‌گردیم، زمانی این سایه جنگ بر طرف شد که پهپاد آمریکایی سرنگون شد. ما این اطمینان را داشتیم که اگر اولین موشک یا بمب آمریکایی‌ها به سرزمین ما اصابت کند، پایگاهای آنها در قطر و امارات و ناو آنها در دریای عمان را که از قبل هدف‌گیری کرده بودیم، بزنیم و این پایگاه‌ها و‌ ناو‌ها از قبل هدف‌گیری شده بود.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه تأکید کرد: آنها می‌دانستند اگر اقدامی بکنند با پاسخ ما روبه‌رو می‌شوند و باید پا به پای ما جلو بیایند، برای اولین مرتبه برای مردم دنیا این یقین حاصل شد که قدرت آمریکا پوشالی است، همه این موفقیت‌ها با عمل به تدابیر حضرت آقا به‌دست آمده و برگرفته از اسلام ناب است. این روش نشان داده است که همه مشکلات قابل حل است و مشکلات امروز ما ناشی از حاکمیت عده‌ای مسئولان غربگرا است.

سردار حاجی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: کار‌ در حوزه دفاعی و نظامی هزاران بار پیچیده‌تر از حوزه غیر نظامی است اما ما در این حوزه‌ها کار نکرده ایم، در غیر این صورت ما کشور فقیری نیستیم و منابع فراوانی داریم، باید همانگونه که در بخش نظامی با کار جهادی به موفقیت رسیدیم در سایر بخش‌ها نیز با پیروی از همین الگو، مشکلات را حل کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر