jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۲۵۶۵۶ ۰۷ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۰:۵۰

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست از احتمال حمله به ایران خبر می‌دادند اما ما می‌دانستیم که این اتفاق نمی‌افتد، این حربه‌ای بود تا ما پای میز مذاکره بر‌گردیم، زمانی که پهپاد آمریکایی ساقط شد،‌ حربه جنگ از کار افتاد.

سردار حاجی‌زاده: سرنگونی پهپاد آمریکایی سایه جنگ را برطرف کرد

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم سردار امیر‌علی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز(پنجشنبه، 7 شهریور) در اختتامیه سی‌و‌سومین دوره مسابقات قرآن این نیرو‌ طی سخنانی اظهار داشت: ما از دوستان قرآنی درخواست داریم تا این فضای قرآنی را بیش از پیش دنبال کنند، ما هم اعلام کرده‌ایم که اعتبارات ویژه‌ای برای این کار قرار می‌دهیم.

وی افزود: مشکلاتی که امروز در حوزه فرهنگی و اقتصادی داریم، ناشی از آن است که فرهنگ قرآنی و اسلام ناب را پیاده نکرده‌ایم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: زمانی که هواپیمای ایرباس ما با 290 نفر مسافر مورد اصابت آمریکا قرار می‌گیرد، رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌پذیر که عذر‌خواهی کند و بعدها به فرمانده آن ناو، مدال هم می‌دهد.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که هواپیمای فوق پیشرفته جاسوسی آمریکایی‌ها قرار است جایگزین هواپیمای یو 2 بشود و قرار است که سالیان سال در ارتش آمریکا خدمت کند، اما توسط رزمندگان نیروی هوافضای سپاه سرنگون می‌شود؛ آمریکا‌یی‌ها نه تنها اقدامی علیه ما نکردند، به خاطر نزدن هواپیمای پی 8 مورد تقدیر هم قرار گرفتیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: این اتفاق به خاطر تبعیت از ولایت ‌و اجرای فرامین رهبری افتاده است، تا چند ماه پیش خیلی‌ها با شک و تردید به پیشرفت‌های نظامی ما نگاه می‌کردند، اما الآن همه باور کرده‌اند که این قدرت وجود دارد.

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: زمانیکه آقا گفت ما به دشمن سیلی می‌زنیم، چهار ساعت بعد نیروهای موشکی مقرهای داعش را از بین می‌برند، زمانیکه ایشان می‌گویند اقدام انگلیس بی جواب نمی‌ماند، تنها 48 ساعت بعد کشتی انگلیس توقیف می‌شود، اینها نسخه‌هایی است که رهبر انقلاب صادر کردند و دقیق اجرا شد، همین نسخه‌ها در رابطه با سایر بخش‌ها هم صادر شده است؛ اینها هنوز باور نکردند که اروپایی‌ها هم بخشی از نقشه شیطانی آمریکایی هستند و بنا دارند تا ما را از خارج ساختار برجام بترسانند و سایه جنگ را به عنوان چاشنی این موضوع مطرح کردند.

وی عنوان کرد: یک عملیات روانی گسترده به راه انداختند که قرار است جنگ علیه ما به راه بیافتد، حتی سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست به ما می‌گفتند قرار است به شما حمله شود اما ما می‌دانستیم که این اتفاق نمی‌افتد، این حربه‌ای بود تا ما پای میز مذاکره بر‌گردیم، زمانی این سایه جنگ بر طرف شد که پهپاد آمریکایی سرنگون شد. ما این اطمینان را داشتیم که اگر اولین موشک یا بمب آمریکایی‌ها به سرزمین ما اصابت کند، پایگاهای آنها در قطر و امارات و ناو آنها در دریای عمان را که از قبل هدف‌گیری کرده بودیم، بزنیم و این پایگاه‌ها و‌ ناو‌ها از قبل هدف‌گیری شده بود.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه تأکید کرد: آنها می‌دانستند اگر اقدامی بکنند با پاسخ ما روبه‌رو می‌شوند و باید پا به پای ما جلو بیایند، برای اولین مرتبه برای مردم دنیا این یقین حاصل شد که قدرت آمریکا پوشالی است، همه این موفقیت‌ها با عمل به تدابیر حضرت آقا به‌دست آمده و برگرفته از اسلام ناب است. این روش نشان داده است که همه مشکلات قابل حل است و مشکلات امروز ما ناشی از حاکمیت عده‌ای مسئولان غربگرا است.

سردار حاجی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: کار‌ در حوزه دفاعی و نظامی هزاران بار پیچیده‌تر از حوزه غیر نظامی است اما ما در این حوزه‌ها کار نکرده ایم، در غیر این صورت ما کشور فقیری نیستیم و منابع فراوانی داریم، باید همانگونه که در بخش نظامی با کار جهادی به موفقیت رسیدیم در سایر بخش‌ها نیز با پیروی از همین الگو، مشکلات را حل کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر