jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۲۴۲۱۶   ۳۰ مرداد ۱۳۹۸  |  ۱۱:۱۹

جان ویندزور، دبیر کل AFC در مصاحبه رویترز می‌گوید در رقابتهای انتخابی جام جهانی که امسال در ایران برگزار می‌شود زنان باید در استادیوم‌ها حضور داشته باشند.

دبیرکل AFC: زنان باید بازی‌های تیم ملی ایران را ببینند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ورزش سه ، جان ویندزور، دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز درباره ممنوعیت حضور زنان در مسابقات فوتبال مردان در ایران صحبت کرده و گفت امسال در جریان رقابتهای انتخابی جام جهانی فوتبال مردان که در ایران برگزار خواهند شد زنان باید در ورزشگاه‌های این کشور به عنوان تماشاچی حضور داشته باشند.

بعد از آنکه سال گذشته در فینال لیگ قهرمانان آسیا چند صد زن ایرانی توانستند در استادیوم آزادی حاضر شده و بازی را از نزدیک تماشا کنند AFC اعلام کرد در تلاش است تا فیفا راه‌حلی دوستانه پیدا کند که به زنان ایرانی اجازه دهد در بازی‌های آینده‌ که در ایران برگزار خواهد شد نیز شرکت کنند.

دیروز جان ویندزور، دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت:" همه باید حضور داشته باشند. فوتبال یک بازی فراگیر است. در ایران هم زنان فوتبال بازی می‌کنند و هم مردان. پس همه باید بتوانند فوتبال تماشا کنند. ما در نهایت به قوانین محلی احترام می‌گذاریم ولی در عین حال می‌خواهیم فوتبال را ترویج کنیم".

فیفا در ماه ژوئن طی نامه‌ای خطاب به فدراسیون فوتبال ایران درخواست کرد این فدراسیون برنامه زمان‌بندی‌ای ارائه دهد که بر اساس آن زنان بتوانند برای تماشای مسابقات انتخابی جام جهانی که از روز پنجم سپتامبر آغاز خواهد شد بلیط خریداری کرده و در استادیومها حاضر شوند.

جان ویندزور از حضور زنان ایرانی در فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال گذشته قدردانی کرد ولی گفت وضعیت فعلی شامل چند سناریوی مختلف است.

دبیر کل AFC در این باره گفت:" نگرانی این است که اگر این اقدام از فوتبال شروع شود ممکن است تاثیری موجی داشته باشد و دیگران را هم به درخواست امتیازات مشابه ترغیب کند. در حال حاضر خیلی چیزها روی میز است و ما واقعا نمی‌دانیم اوضاع در کدام جهت حرکت می‌کند".

ویندزور می‌گوید فوتبال زنان در آسیا پتانسیل عظیمی برای پیشرفت دارد و تغییراتی که در کشوری محافظه‌کار مثل عربستان سعودی اتفاق افتاده می‌تواند به این پیشرفت کمک کند. عربستان سعودی سال گذشته به زنان اجازه داد برای تماشای مسابقات فوتبال در استادیومها حاضر شوند.

دبیر کل AFC می‌گوید یک زن از عربستان سعودی به ریاست کمیته‌ای منصوب خواهد شد که بر توسعه فوتبال زنان نظارت خواهد داشت اما او از مطرح کردن نام گزینه مورد نظر AFC خوداری کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها