jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۲۴۰۰۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸  |  ۱۱:۵۷

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان این‌که دشمن امروز با تهاجم فرهنگی به دنبال تضعیف جامعه ماست گفت که از بین بردن سبک زندگی اسلامی از اهداف دشمنان است.

دشمن به دنبال از بین بردن سبک زندگی اسلامی است

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده در همایش بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که در دانشگاه شهید ستاری برگزار شد، گفت: زمانی که انقلاب به وقوع پیوست شرق تحت رهبری کمونیست و غرب تحت رهبری امپریالیست بود و همه کشورها زیر چتر حمایتی یکی از این دو بلوک بودند، اما انقلاب اسلامی با ندای حق‌طلبانه امام خمینی (ره) قطب جدیدی ایجاد کرد که مقابل هر دوی اینها ایستاد و بر پایه اصول دین حاکم بود. این گفتمان جدید ابرقدرت‌های جهان را به چالش کشید.

وی با بیان این‌که ابرقدرت‌ها نمی‌توانستند انقلاب اسلامی را تحمل کنند و براین اساس اقدام به توطئه‌چینی، تحریک قومیت‌ها و تحمیل جنگ کردند، افزود: هر کدام از اینها به تنهایی برای براندازی یک انقلاب کافی بود، اما انقلاب اسلامی با وجود تمامی این توطئه‌ها تثبیت شد و رشد کرد. این در حالی است که خیلی‌ها آرزو داشتند انقلاب ما به ۴۰ سال نرسد.

نصیرزاده با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری یادآور شد: ایشان در این بیانیه جوانان را خطاب قرار دادند زیرا آینده متعلق به جوانان است و ظرفیت اصلی کشور را آنها تشکیل می‌دهند. ایشان در این بیانیه می‌خواستند بگویند انقلاب با چه مشکلات و سختی‌هایی به اینجا رسیده است و جوانان باید بدانند در مسیر آینده انقلاب باز هم چالش‌هایی را با استکبار خواهیم داشت اگرچه این چالش‌ها متفاوت خواهد بود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش اضافه کرد: زمانی ما را تحریم می‌کردند به این دلیل که سفارت آمریکا و رژیم صهیونیستی را تعطیل کرده بودیم اما الان ما را تحریم می‌کنند زیرا ما در جوار مرزهای رژیم صهیونیستی هستیم و دیگران از ما الگوبرداری می‌کنند و مقابل دشمن می‌ایستند. اگر زمانی در زمینه‌ سلاح متکی بودیم امروز چالش استکبار این است که چرا سلاح صادر می‌کنیم.

نصیرزاده در ادامه خاطرنشان کرد: زمانی آمریکا با استخدام چند جاسوس و خود فروخته فکر می‌کرد می‌تواند اقدام به براندازی انقلاب کند اما نتوانست. آنها امروز برای متوقف کردن ما به دنبال ائتلاف جهانی علیه ایران هستند و خیلی‌ها تردید دارند که در ائتلاف شرکت‌ کنند یا خیر زیرا به موفقیت آن اطمینان ندارند.

وی یادآور شد: اگر جوانان جامعه هدف بیانیه گام دوم هستند باید بدانند که جامعه هدف حملات دشمن هم هستند لذا باید هوشیار باشند و سوادشان را بالا ببرند. امروز دشمن با تهاجم فرهنگی و حمله به سنت‌ها و اعتقادات به دنبال تضعیف جامعه ماست و به دنبال از بین بردن سبک زندگی اسلامی است اگر ما در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن ایستادیم و به سبک زندگی سنت‌ها و باورهای خود برگشتیم این مشکل را حل خواهیم کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش به سفر اخیر فرمانده نیروی هوایی نیکاراگوئه به ایران اشاره کرد و گفت: فرمانده نیروی هوایی نیکاراگوئه می‌گفت که کل نیروی هوایی کشور ۱۲۰۰ نفر هستند او گفت من صنایع دفاعی شما را دیدم و حالا می‌فهمم که آمریکا از شما وحشت دارد و می‌ترسد. او گفت که انقلاب نیکاراگوئه ۱۵ سال به دست غیرانقلابی‌ها افتاد و به انحراف کشیده شد اما ایران ۴۰ سال ثابت قدم مانده و آرمان‌های انقلاب ایران پابرجاست.

امیر سرتیپ دوم نیک‌بخش حبیبی نیز در همایش بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در اظهاراتی راه‌اندازی کرسی‌های نظریه‌پردازی دفتر معماری، قدرت هوایی، تشکیل مرکز آینده پژوهی هوا، فضا، کاهش هزینه‌های درون‌سازمانی، تشکیل یگان‌های نوین و اختصاص یک پایگاه مستقل به پهپاد و استفاده از ظرفیت‌های بومی و ملی را از جمله اقدامات این مرکز عنوان کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر