در حالی که هنوز پرونده لیزینگ خودرو معروف به پرهام آزادشهر در دادگستری گرگان باز است، تعدادی از مردم این شهر با اعتماد نابجا، دوباره راه قربانیان پرونده پرهام را رفتند.
کد خبر: ۱۲۲۳۷۷۳
کلاهبرداری در قالب پیش فروش خودرو در گلستان

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا ، رئیس کل دادگستری گلستان در تشریح جزئیات یک پرونده کلاهبرداری دو میلیاردی در قالب پیش فروش خودرو، گفت: فرد بازداشت شده ادعا کرده بود به واسطه ارتباطاتی که با شرکت‌های خودروساز دارد می‌تواند انواع خودروها را بدون انتظار و یا ثبت نام در سایت، ۶۰ روزه به متقاضیان تحویل دهد.

هادی هاشمیان افزود: تعدادی از مردم هم فریب وعده‌های این فرد را خوردند و مبالغی بین ۱۰ میلیون تا ۲۵۰ میلیون تومان به امید ماشین دار شدن به این فرد پول پرداخت کردند.

وی ادامه داد: تعدادی از شاکیان خودروهای مدل پایین خود را به اضافه مبلغی پول به امید دریافت خودرو صفر به این فرد تحویل داده بودند و برخی هم به جای درخواست خودرو، مبالغی در اختیار وی گذاشته بودند تا با پول آن ها، خودرو خرید و فروش کند و سود حاصل را به آنان بپردازد.

هاشمیان با اشاره به این که فرد بازداشت شده از اواخر سال گذشته کارش را شروع کرده بود گفت: شمار شاکیان این پرونده از ۳۰ نفر در روز پنجشنبه، به ۱۰۰ نفر رسید و پیش بینی می‌کنیم این تعداد بیشتر شود.

رئیس کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: هر چند با اقدام دستگاه قضایی استان گلستان، از گستردگی این اقدام و تبدیل آن به یک پرونده پرهام جدید جلوگیری شد، اما علیرغم هشدارهای چندباره مسئولان قضایی استان گلستان، مردم همچنان سهل انگاری می‌کنند و با اعتماد نابجا مال خود را در اختیار سودجویان و کلاهبرداران قرار دادند.

وی به مردم توصیه کرد: به راحتی فریب وعده‌های رنگارنگ و جذاب کلاهبرداران را نخورند و دست کم پیش از هر اقدامی تحقیق و از دستگاه‌های متولی استعلام کنند.

هاشمیان از کسانی هم که به این شیوه از آنان کلاهبرداری شده است خواست: برای شکایت به دادسرای عمومی و انقلاب گرگان مراجعه کنند.

۲۴ مرداد امسال رئیس کل دادگستری گلستان خبر از دستگیری فردی داد که در قالب پیش فروش خودرو تاکنون دست کم دو میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده است.

به گفته هاشمیان، دفتر این شرکت صوری در مرکز خرید مروارید گرگان بود.

به گزارش ایسنا، متهمان در پرونده موسوم به لیزینگ خودرو شرکت پرهام، در سال ۹۵ با تاسیس یک شرکت و با این ادعا که می‌ توانند خودروهای ساخت داخل را چند میلیون تومان پایین‌تر از قیمت بازار به مشتریان بفروشند، میلیاردها تومان در استان های گلستان و سیستان و بلوچستان به جیب زدند. این پرونده حدود ۳ هزار شاکی دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها