jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۳۵۳۳   ۲۶ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان حمایت می‌گوید: شرکت‌های هواپیمایی ضوابط مصوب قیمت‌گذاری بلیت را رعایت نمی‌کنند و سازمان حمایت به گرانفروشی بلیت هواپیما ورود کرده است.

به گزارش مهر، معاون وزیر صنعت با بیان این‌که شرکت‌های هواپیمایی، ضوابط فروش و نرخ‌گذاری بلیت هواپیما را رعایت نمی‌کنند، گفت: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به‌صورت جدی به مقوله نرخ‌گذاری بلیت هواپیما ورود کرده و متأسفانه در این بررسی‌ها، مشخص شد شرکت‌های هواپیمایی ضوابط هیات تعیین قیمت را رعایت نمی‌کنند.
عباس تابش افزود: بررسی‌ها، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را به این نتیجه رسانده که یک‌سری اتفاقات در تعیین نرخ بلیت هواپیما رخ می‌دهد که متأثر از عدم رعایت ضوابط قیمت‌گذاری دولت از سوی شرکت‌های هواپیمایی است؛ بر این اساس، قطع به یقین، به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که تخلفاتی درخصوص قیمت بلیت هواپیما در حال انجام است و دو خط هوایی نیز در این رابطه جریمه شده‌اند که آرای آنها روز چهارشنبه گذشته و هفته قبل از آن صادر شده است.
وی تصریح کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان وارد عمل شده و گشت‌های ویژه‌ای را برگزار کرده است که نتایج آن، در حال جمع‌بندی برای ارائه به مراجع قضایی است؛ ضمن این‌که خطوط هوایی تا پایان وقت اداری پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸، باید مستندات خود را مبنی بر نحوه قیمت‌گذاری و مستدل بودن نرخ‌های اعلامی برای فروش بلیت‌های خود، به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه می‌دادند و سازمان حمایت تا یکشنبه هفته پیش‌رو، نظرات خود را در رابطه با مستندات خطوط هوایی، جمع‌بندی خواهد کرد.
تابش گفت: مصرف‌کنندگان طی ماه‌های گذشته، شکایات بسیاری از قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای مختلف پروازی داشتند که بر این اساس، سازمان حمایت وارد عمل شده و تا زمانی که شرکت‌های هواپیمایی، دلایل مستدل برای قیمت‌های تنظیم شده ارائه ندهند، کار را پیگیری می‌کند؛ اما باید توجه داشت که قیمت بلیت هواپیما، مشمول بند«ج» ضوابط قیمت‌گذاری است که بر این اساس، باید طبق ضوابط هیات تعیین و تصویب قیمت، کار نرخ‌گذاری را صورت داده و روی سایت خود، قیمت‌های استخراج شده را بارگذاری کنند؛ به‌هرحال پرونده شرکت‌های هواپیمایی براساس فرمول ابلاغی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان که منبعث از ضوابط هیات تعیین و تثبیت قیمت‌هاست، ملاک عمل خواهد بود.
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خاطرنشان کرد: شرکت‌های هواپیمایی باید توازنی را روی قیمت همه مسیرهای پروازی برقرار کرده و مسیرهای پرتردد و کم‌تردد در نرخ‌گذاری آنها، باید براساس ضوابط هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها باشد، بنابراین نظارت عالیه ما بر عملکرد آنها ادامه خواهد داشت.
طی هفته‌های گذشته اغلب مسیرهای پرتردد پروازی با افزایش بی‌سابقه نرخ مواجه بوده‌اند که بر این اساس، قیمت بلیت یکطرفه برخی مسیرهای پرتردد پروازی همچون تهران ـ مشهد حتی از مرز یک‌میلیون تومان هم عبور کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها