چلسی - لیورپول؛ چالش دوم لمپارد مقابل تیم آماده کلوپ

اولین سوپر جام تمام انگلیسی اروپا

فرانک لمپارد در کمتر از یک هفته دو چالش مهم را در مربیگری پشت سر می‌گذارد. بازی اول چلسی با مربیگری او در لیگ جزیره همین چند روز پیش مقابل منچستر یونایتد انجام شد و این تیم با نتیجه 4‌‌بر‌صفر مقابل شاگردان سولسشر شکست خوردند.
کد خبر: ۱۲۲۳۱۳۷

حالا تیم قهرمان لیگ‌اروپا در فصل گذشته باید امشب در ورزشگاه بشیکتاش در شهر استانبول مقابل لیورپول به عنوان قهرمان لیگ قهرمانان قرار بگیرد تا تکلیف قهرمان سوپر جام اروپا در این فصل مشخص شود.
این اولین سوپرجام تمام انگلیسی در تاریخ یوفا محسوب می‌شود و از سوی دیگر از سال 2013 تاکنون برای اولین بار است که یک تیم غیراسپانیایی شانس قهرمانی در این جام را دارد. این ششمین حضور لیورپولی‌ها در سوپرجام اروپا‌ست و می‌خواهند تعداد قهرمانی خود در این کاپ را به عدد 4 برسانند. همچنین لیورپول در صورت پیروزی در بازی امشب تعداد قهرمانی‌هایش در سوپرجام اروپا با رئال برابر می‌شود. در این زمینه میلان و بارسلونا با پنج قهرمانی رکورددار تیم‌های اروپایی هستند.
در طرف مقابل، چلسی تا پیش از این سه بار در سوپرجام اروپا حضور داشت و تنها یک بار در این جام به قهرمانی رسید که آن هم مربوط به سال 1998 بود. از سوی دیگر در صورت قهرمانی هر یک از این تیم‌ها، تعداد قهرمانی انگلیسی‌ها در این جام به هشت مورد می‌رسد و بعد از اسپانیا و ایتالیا در رده سوم از این حیث قرار می‌گیرند. تیم‌های اسپانیایی 15 و ایتالیایی‌ها 9 قهرمانی در این جام دارند.
این یازدهمین دیدار دو تیم انگلیسی در رقابت‌های مربوط به یوفا‌ست که تمام ده بازی قبلی هم از سال 2005 به بعد بوده است. سهم چلسی سه و سهم لیورپول دو پیروزی بوده و 5 بازی هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. این دو تیم در حالی امشب در بشیکتاش پارک به دیدار هم می‌روند که فصل گذشته در رقابت‌های اروپایی عملکرد درخشانی داشتند. قرمزهای آنفیلد در شش بازی قبلی اروپایی خود پنج‌بازی را با پیروزی پشت سر گذاشتند. البته چلسی در این زمینه رکورد بهتری دارد و بازی‌های فصل گذشته خود در اروپا را بدون باخت پشت سر گذاشت.
این بازی از یک جهت دیگر هم برای فرانک لمپارد اهمیت دارد. این مربی 41 ساله هم می‌خواهد با پیروزی، شکست اول هفته مقابل منچستر را از ذهن طرفداران چلسی پاک کند و هم این‌که عملکرد خوبش مقابل لیورپولی‌ها را تکرار کند. او در زمان بازی 39 بار مقابل لیورپول قرار گرفت و هفت گل به ثمر رساند. عملکرد او در این 39 بازی، 18 برد، هشت باخت و 13‌مساوی بوده است.

حسین خلیلی

ورزش

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها