jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۰۲۵۹ ۰۷ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محسن یزدی، قائم‌مقام شبکه سه پیرامون واکنش برخی رسانه‌ها به پخش مستند شاملو واکنش نشان داد.

محسن یزدی، قائم‌مقام شبکه سه سیما درباره حواشی اخیر پخش مستند «قدیس» پیرامون زندگی احمد شاملو گفت: ابتدا باید عرض کنم شبکه سه ظرفیت مستند را خیلی بالاتر از این چیزی که الان هست می‌داند و ما معتقدیم مستندهای جذاب می‌تواند به بخش مهمی از انتخاب مخاطبان تبدیل شود و قصدمان این است که این را با وجود مستندسازان خوبی که در کشور داریم به اثبات برسانیم.
وی درباره مستند زندگی شاملو که چهارشنبه گذشته از شبکه سه پخش شد، گفت: ما در سالگرد فوت احمد شاملو مستند «قدیس» را پخش کردیم که بسیار مورد توجه قرار گرفت. البته مواردی توسط کارگردان اثر مطرح شد که خود ایشان در پست‌های بعدی نسبت به این موارد توضیحاتی دادند.
طبعا نسخه اصلی مستند قدیس در فضای مجازی وجود دارد و می‌شود آن را با نسخه پخش شده از تلویزیون مقایسه کرد.
مخاطب با این مقایسه متوجه خواهد شد هیچ تغییر محسوسی در محتوا ایجاد نشده است. به‌علاوه این‌که چند رسانه طرفدار شاملو نیز به این نکته اذعان کرده‌اند.
یزدی گفت: روش متمدنانه روشنفکران در فضای مجازی برای آنچه دوست ندارند فحش‌های رکیک و پرحجم است و طوری سازندگان چنین کارهایی را بمباران می‌کنند تا طرف را مجبور به واکنش کند. این اتفاق در مستند قدیس هم مانند همه محصولات این‌چنینی افتاد. گرچه کارگردان مستند روز گذشته توضیحاتی داد که مخالفان سیاسی فیلم را ناامید کرد.
وی با بیان این‌که ما به منتقدان این اثر احترام می‌گذاریم و هر نقد و اظهار نظر مخالفی مورد احترام است، اما برخی به تخریب و فحاشی روی آوردند، گفت: شبکه سه، یک مستند درباره احمد شاملو پخش کرد و او را با دوستانش که اغلب از بزرگان روشنفکری در ایران هستند نقد کرد، اما جواب این نقد، سراسر فحاشی و بی‌ادبی بود و حتی یک نفر از این جماعت متمدن هم برای رد گم کردن به نقد مستند نپرداخت.
یزدی با بیان این‌که روشنفکران باید متوجه باشند شرایط عوض شده و ما امروز شاهد محصولات خوب و متنوع در جبهه انقلاب هستیم، گفت: روزگاری آنها فیلم می‌ساختند و ما به محتواهای آنها اعتراض می‌کردیم.
آنها در جواب اعتراض ما می‌گفتند شما هم در جواب، فیلم بسازید. حالا ما هم خدمت دوستان عرض می‌کنیم چرا از پخش یک اثر این چنین آشفته می‌شوید؛ شما هم به‌جای فحاشی فیلم بسازید.
قائم‌مقام شبکه سه در پایان گفت: روند تولید و پخش این محصولات در شبکه ادامه دار خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر