jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۲۰۲۱۲   ۰۷ مرداد ۱۳۹۸  |  ۱۰:۵۴

معاون مسافری راه‌آهن گفت: به دلیل الزام دارا بودن گذرنامه برای خرید بلیت قطار تهران - آنکارا، مسافران برای تهیه بلیت حتماً با گذرنامه دارای تاریخ معتبر به آژانس‌‌های سطح شهر مراجعه کنند.

فروش بلیت قطار تهران - آنکارا فعلا از طریق آژانس‌ها

به گزارش جام جم آنلاین، میرحسن موسوی معاون مسافری راه‌آهن در گفتگو با فارس درباره نحوه تهیه بلیت قطار تهران-آنکارا که از روز گذشته آغاز شده است، اظهار داشت: تاکنون ۶۰ صندلی از قطار تهران-آنکارا، با ظرفیت ۱۶۵ صندلی، از طریق آژانس‌های مجاز فروش بلیت قطار به فروش رفته است.

معاون مسافری راه‌آهن در پاسخ به این سوال که چرا فروش بلیت قطار تهران-آنکارا در سایت‌های مجاز فروش بلیت نظیر سایت شرکت رجا و غیره انجام نمی‌شود؟ توضیح داد: از آن منظر که برای تهیه بلیت این قطار ضرورت دارد مسافران حتماً گذرنامه داشته باشند و همچنین گذرنامه باید دارای تاریخ معتبر باشد، فعلاً فروش بلیت قطار تهران-آنکارا از طریق آژانس‌ها انجام می‌شود که لازم است مسافر گذرنامه خود را هنگام تهیه بلیت ارائه دهد.

وی گفت: به هر حال اگر فروش اینترنتی بلیت قطار تهران-آنکارا از طریق سایت و بدون پاسپورت انجام شود، ممکن است مسافری بلیت قطار تهران آنکارا را تهیه کند اما در ایستگاه رازی و در مرز ترکیه به دلیل نداشتن گذرنامه مجبور شود از قطار پیاده شود ضمن آنکه ما ‌امکان بازگرداندن مسافر را از آنجا نداریم.

موسوی افزود: البته در حال بررسی هستیم تا در صورت امکان مسافر بتواند کپی گذرنامه خود را در سایت مجاز خرید بلیت قطار بارگذاری کند و از آن طریق امکان تهیه بلیت داشته باشد.

معاون مسافری راه‌آهن یادآور شد: مسافران فعلا برای تهیه قطار بلیط قطار تهران آنکارا به آژانس‌های مجاز سطح شهر مراجعه کنند.

امکان افزایش سالن‌های قطار تهران-آنکارا در صورت افزایش تقاضا

وی اظهار داشت: فعلاً ۶۰ صندلی از ظرفیت ۱۶۵ صندلی قطار تهران-آنکارا که معادل‌ یک و نیم سالن است، به فروش رفته است.

معاون مسافری راه‌آهن اضافه کرد: اما امروز اعلام کردیم که اگر تقاضا برای این قطار افزایش یافت، یک تا دو سالن دیگر نیز به این قطار اضافه شود.

فروش بلیت قطار تهران - آنکارا از روز گذشته آغاز شد و اولین قطار روز ۱۶ مردادماه حرکت خواهد کرد.

قیمت بلیت قطار تهران - وان ۲۰ یورو و قیمت بلیت قطار تهران - آنکارا ۴۳ یورو است‌.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر