jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۲۱۷۸۸۷ ۳۰ تير ۱۳۹۸  |  ۱۱:۴۹

با توجه برسی های جدید امروزه افراد زیادی جذب ایمپلنت و کاشت دندان شده اند و همین طور عرصه پزشکی در این زمینه پیشترفت چشمگیری داشته.

ایمپلنت دندان برای چه افرادی ممنوع است؟

چه افرادی اصلا دندان نکارند؟!

کاشت دندان علاوه بر داشتن مزیت های زیاد،‌ معایب های برای برخی از افراد دارد و برای همه افراد مفید نیست و همراه با اما و اگرهایی است. در ادامه این مقاله به این اما و اگر ها میپردازیم با ما همراه باشید.

دندانی با پایه تیتانیوم، دندان می‌شود؟

ایمپلنت دندان درواقع از یک بخش که مربوط به تکیه‌گاه است تشکیل شده که این پایه از جنس فلز تیتانیوم است و اندازه اش کوچک است که جایگاه اش در استخوان دهان است و به جای ریشه از دست رفته مینشیند. این فلز، بالاترین توانایی تطبیق را با بافت‌های بدن انسان دارد. بعد از گذر زمان کوتاهی که استخوان‌های پیرامون آن به ایمپلنت دندان متصل شده، می‌توان بخش تاج آن را به صورت یک دندان طبیعی به وجود آورد یا روکش کرد. این دندان که ایمپلنت شده از جهت زیبایی و کارایی آن همانند دندان طبیعی رفتار می‌کند.

دندان بکارید

کلمه کاشت دندان، برگزیده ترین واژه به منظور بیان کردن فواید به کار گرفتن از ایمپلنت دندان در عوض دندان طبیعی از بین رفته است، زیرا که تنها ایمپلنت امکان این را دارد که در جهت رعایت موارد بهداشتی و نگهداری از آن حدودا 15 الی 20 سال نقش دندان طبیعی را بازی کند. همه افرادی که دندانشان از بین رفته است، اگر استخوان سالم و به اندازه و بافت نرم، داشته باشند و تجد شرایط کاشت ایمپلنت هستند. اگر هم این شرایط را فرد دارا نبود می توان با روش جراحی اصلاحی فرد را به آن شرایط مطلوب رساند و کاشت ایمپلنت دندان را انجام داد.

سازگار با دندان‌های طبیعی مجاور

بیشتر افراد استرسشان این است که ایمپلنت‌ های جایگذاری شده در اطراف دندان‌های طبیعی، ظاهری مصنوعی داشته باشند، پس از گذر زمان باعث ایجاد خرابی دندان‌های کناری آن ها شود در حالیکه که کاشت ایمپلنت دندان در منطقه دندان از بین رفته خرابی ای برای دندان‌های اطراف آن ایجاد نمی‌کند.نه تنها خرابی وارد نمی کند بلکه جایگذاری دندان در قسمت بی‌دندانی از تحلیل استخوان فک و دهان جلوگیری می کند. در اکثر ایمپلنت ها توسط جراح ایمپلنت ماهر زیبایی منحصر به فردی ایجاد می کند. علاوه بر شکل ظاهری نیروی جویدن راحت تر و مطلوب تر را در اختیار فرد قرار می دهد.

همه نمی‌توانند دندان بکارند

افرادی که دچار بیماری های سیستمیک اتوایمیون (سیستم ایمنی) هستند و افرادی که در حال شیمی درمانی و پرتودرمانی هستند، اگر شیمی درمانی آن ها به پایان رسیده باشد می توانند این کار را انجام دهند. افرادی که دیابت دارند اگر کنترل کنند و قند خود را پایین نگه دارند مشکلی ندارد ولی اگر دیابت آن ها فعال باشد نمی توانند انجام دهند.

اشخاصی که از سیگار های سنگین به صورت پی در پی استفاده می کنند و همچنین اشخاصی که به بهداشت دهان خود اهمیتی نمی دهند نمی توانند ایمپلنت کنند. به شکل کلی مصرف سیگار، پیپ و قلیان، از عواملی است که مانع ایمپلنت دندان می شود

چگونه عمر ایمپلنت کوتاه می‌شود

زمان ماندگاری درمان با ایمپلنت، کاملا به رعایت موارد بهداشت و چگونگی نگهداری از آن بستگی دارد. عواملی مثل اندازه صحیح ایمپلنت و جایگذاری درست در طول عمر ایمپلنت تاثیر مستقیم دارد.

دقت کنید، اساسی ترین امر برای مراقبت از ایمپلنت دندان و حفظ طول عمر آن، رعایت نکاتی بهداشت دهان و دندان به گونه ای صحیح که نکات بهداشتی همان مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به طور مرتب است.

سیگاری‌ها ایمپلنت نکنید

همه ی مواد مخدر ها اعم از سیگار، قلیان و تنباکو در ترمیم آن مشکل ایجاد می‌کنند.اگر فرد از این مواد مخدر استفاده کند جوش خوردن پایه تیتانیومی ایمپلنت با لثه ی دهان به تعویق می افتد و موجب می شود استخوان های پیرامون ایمپلنت که وظیفه اشان نگه داشتن ریشه ایمپلنت دندان است، خراب شود. به همین خاطر سیگار مراحل التیام زخم و ترمیم آن مشکل ایجاد می کند.

بررسی کامل قیمت ایمپلنت دندان هزینه های کاشت

متقاضیان ایمپلنت برای ترمیم دندان روز به روز بیشتر می شود.اما یکی از مهم ترین موانع در استفاده از این روش، هزینه ایمپلنت دندان قیمت سرسام آور این عمل است.در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان از متدهایی است که درست بسان دندانی سالم و طبیعی می ماند و جایگزین دندان می شود.انتخاب نوع آن بستگی به عوامل مختلفی دارد من جمله:نوع پروتز،وضعیتی که استخوان فک دارد و همینطور شرایط بیمار و از همه مهم تر قیمت ایمپلنت دندان...نکته مهم این است که بیمار باید همانند دندان طبیعی از ایمپلنت دندان خود مراقبت کند و هم چنین فشار بیش از حد بر ایمپلنت دندان صحیح نمی باشد.

در مورد نگرانی های زیاد به خاطر این عمل باید بگویم که شما تنها نیستید.یکی از بزرگترین دغدغه های بیماران مربوط به همین هزینه درمان می باشد.بنا بر شرایطی که هر بیمار دارد، قیمت ایمپلنت دندان متفاوت می باشد.

بهترین روش برای دانستن قیمت دقیق این است که مشاوره رایگان بگیرید و از پزشکتان بخواهید که همه چیز را برایتان توضیح بدهد.بهتراست پزشکی را انتخاب کنید که همه مراحل دندانتان را من جمله کاشت و روکش،در یکجا انجام دهید.اینگونه کمی از هزینه های ایمپلنت دندان قیمت این عمل کاسته می شود و دیگر نیاز نخواهید داشت تا به مطب های مختلفی مراجعه کنید.

نوع ایمپلنت

هزینه های ایمپلنت دندان قیمت آن از عوامل گوناگونی سرچشمه می گیرد.روش درمانی که پزشک برطبق شرایط فرد درنظر می گیرد و همچنین نوع ایمپلنت از عامل های مهم است.پس از سپری شدن این مرحله ها،پزشک در استخوان فک پیچ فلزی قرار می دهد و بدین صورت درمان را آغاز می کند.

هزینه ایمپلنت دندان

بررسی کامل ایمپلنت دندان قیمت آن و هزینه های کاشت

متقاضیان ایمپلنت برای ترمیم دندان روز به روز بیشتر می شود.اما یکی از مهم ترین موانع در استفاده از این روش، هزینه ی سرسام آور این عمل است.در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان از متدهایی است که درست بسان دندانی سالم و طبیعی می ماند و جایگزین دندان می شود. انتخاب نوع آن بستگی به عوامل مختلفی دارد مثل:نوع پروتز، وضعیت استخوان فک و همینطور شرایط بیمار و از همه مهم تر در ایمپلنت دندان قیمت و هزینه آن...نکته ی مهم این است که بیمار باید همانند دندان طبیعی از ایمپلنت دندان خود مراقبت کند و هم چنین فشار بیش از حد بر ایمپلنت دندان صحیح نمی باشد.

در مورد نگرانی های زیاد به خاطر این عمل باید بگویم که شما تنها نیستید.یکی از بزرگترین دغدغه های بیماران مربوط به همین هزینه ی درمان می باشد.بنا بر شرایطی که هر بیمار دارد،در ایمپلنت دندان قیمت متفاوت می باشد.بهترین روش برای دانستن قیمت دقیق این است که مشاوره رایگان بگیرید و از پزشکتان بخواهید که همه چیز را برایتان توضیح بدهد.بهتراست پزشکی را انتخاب کنید که همه ی مراحل دندانتان را من جمله کاشت و روکش،در یکجا انجام دهید.اینگونه کمی از هزینه های این عمل کاسته می شود و دیگر نیاز نخواهید داشت تا به مطب های مختلفی مراجعه کنید.

نوع ایمپلنت

هزینه های ایمپلنت دندان از عوامل گوناگونی سرچشمه می گیرد.روش درمانی که پزشک برطبق شرایط فرد درنظر می گیرد و همچنین نوع ایمپلنت از عامل های مهم است.پس از سپری شدن این مرحله ها،پزشک در استخوان فک پیچ فلزی قرار می دهد و بدین صورت درمان را آغاز می کند.

هزینه ایمپلنت دندان

متاسفانه به دلیل وارد شدن بعضی از تجهیزات قیمت پایانی این تجهیزات از کشورهایی مثل آمریکا و یا اروپا بیشتر بوده و دلیل عمده و اصلی آن شرکت های واردکننده خارجی هستند که با این قیمت گذاری ها باعث بروز این چنین مشکلاتی شده اند و همه ی کشورهارا از لحاظ قدرت خرید یکسان می پندارند. دلیل دیگر این است که در این تجهیزات ایمپلنت دندان قیمت بیشتری می فروشند و این تفاوت ها بی تاثیر نبوده است.بیشترین هزینه درمان های دندان پزشکی متعلق به کاشت دندان می باشد.بخش عمده ی هزینه ی این عمل ایمپلنت دندان قیمت به خود کالا بستگی دارد.

از برند های معتبر استفاده کنید

مسلما برندی که انتخاب می کنیم در کیفیت درمان تاثیر زیادی دارد.انتخاب کردن ایمپلنتی که از هر نظر مناسب و محصول شرکت معتبری باشد در ماندگاری و عدم آسیب دیدن ایمپلنت دندان تاثیر بسزایی دارد.برعکس این موضوع نیز کاملا صدق می- کند، یعنی استفاده از جنس نامرغوب و نامناسب عوارض شدیدی به همراه خواهد داشت.

بررسی میزان موفقیت

عوامل زیادی در موفقیت ایمپلنت دندان وجود دارند که در میان آن ها می توان به سلامت جسمی، سلامتی و کیفیت لثه و همینطور تراکم استخوان فک اشاره کرد.همه این عوامل در موفقیت یک ایمپلنت دندانی تاثیر جدی دارند.

این روش یعنی کاشت دندان،در جوامع پیشرفته پزشکی نسبت به سایر عملیات زیبایی دندان مورد تایید قرار گرفته است و در مقایسه با روش های سنتی و قدیمی بهتر است.با این حال به علت هزینه بسیار بالایی که دارد باعث می شود تا عده ی زیادی از بیماران از انجام این عمل چشم پوشی کنند.بهتر است که در ابتدا با پزشک متخصص مشورت کنید و سپس تصمیم بگیرید.

ایمپلنت دندان کار آسانی نیست و نباید آن را به هر پزشکی سپرد.درست است که هزینه ی انجام این عمل بسیار مهم است، اما به چه قیمت...در نتیجه هم به فکر هزینه باشید و هم پزشکی که قرار است زیبایی دندانتان را به او بسپرید.پس در این زمینه کاملا هوشیار باشید و با آگاهی کامل تصمیم بگیرید.

منبع: ایمپلنت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: