jamejamonline
استان ها قزوین کد خبر: ۱۲۱۷۶۲۶ ۲۴ تير ۱۳۹۸  |  ۱۴:۴۶

یکی از کارکنان باغ وحش دهکده طبیعت باراجین قزوین روز دوشنبه در حین بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از این مجموعه مورد حمله یک شیر نر قرار گرفت و مجروح شد.

حمله شیر به متصدی باغ وحش در زمان بازدید معاون رئیس جمهوری +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، بی احتیاطی و باز بودن درب قفس سبب شد تا این فرد روز دوشنبه پس از ورود به قفس شیرها، مورد حمله شیر نر قرار گیرد و این حیوان با دندان ناحیه سمت چپ بدن وی را مجروح کرد.

اقدام سریع کارگران و آبپاشی به حیوان نتیجه داد و این فرد از دست شیر نجات یافت.

این حادثه در جریان بازدید «علی اصغر مونسان» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از این باغ وحش روی داد.

حسین بی نیاز مدیر کل روابط عمومی استانداری قزوین نیز گفت: این حادثه صدمه جدی وارد نکرده و حال مصدوم که از ناحیه کتف آسیب دیده، خوب است.

بوستان و دهکده طبیعت باراجین قزوین در یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی شمالی این شهر واقع شده و محل نخستین سافاری پارک کشور نیز محسوب می‌شود.

دهکده طبیعت قزوین مکان زیست بسیاری از حیوانات اهلی و وحشی بوده و طی سال‌های گذشته نیز به دلیل استقبال فراوان از آن به یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم استان تبدیل شده است.

فاز نخست این دهکده در سال ۹۳ با ۴۵۰ گونه جانوری مورد بهره برداری قرار گرفت و دارای مزارع گاومیش‌ها، گوزن‌ها، شیر و ببر، گرگ‌ها، گراز ها، آهو و گوزن‌ها، باغ خزندگان، آکواریم، باغ پرندگان است.

همچنین این دهکده دارای بخش‌های متنوعی از زیستگاه‌های پرندگان اهلی و شکاری، پرندگان آبی و خشکی، مزرعه آموزش حیوانات اهلی و مراکز آموزشی مانند اتاق لرزان جهت آشنایی کودکان با حوادث طبیعی مانند زلزله بهره مند است.

باغ پرندگان زینتی، انواع آبزیان، خزندگان، دوزیستان، باغ پروانه‌ها، باغ میوه خواران، از جمله خرس، میمون‌ها، باغ گوشتخواران، نظیر شیر، پلنگ، ببر، گرگ و روباه از دیگر جذابیت‌های این دهکده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: