jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۲۱۷۴۰۸   ۲۳ تير ۱۳۹۸  |  ۱۳:۱۵

سخنگوی دولت گفت: توصیه ما به انگلیسی‌ها این است که به جای فرستادن ناو، ​ بگذارند امنیت منطقه توسط خود منطقه اداره شود.

انگلیسی ها به زودی از اقدامشان منصرف خواهند شد

به گزارش جام جم آنلاین از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛​ علی ربیعی در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره توقیف نفتکش ایرانی از سوی نظامیان انگلیس افزود: ما اقدامات حقوقی لازم در ارتباط با نفتکش ایرانی که به اسارت نیروهای نظامی انگلیس درآمده را دنبال می کنیم و تصور ما این است که اقدام دادگاه های جبل الطارق تحت تاثیر سیاست های انگلیس بوده و واقعی نیست.

ربیعی با بیان اینکه اقدامات حقوقی همچنان دنبال می شود تصریح کرد: خوشبختانه دادگاه سند محکمی را به دست نیاورده و خدمه نفتکش را آزاد کردند.

وی ادامه داد: با توجه به شواهد امر، اقدامات جمهوری اسلامی ایران و اظهارات انگلیسی ها، پیش بینی می کنم به زودی انگلیسی ها از اظهاراتشان منصرف خواهند شد زیرا مقصد کشتی، مقصدی که اعلام کرده اند نیست.

سخنگوی دولت همچنین گفت: اتحادیه اروپا نیز واکنش واحدی ندارد و انگلیس تنها مانده است.

ربیعی در ادامه در واکنش به اعزام ناو انگلیسی به منطقه افزود: توصیه ما به آنها این است به جای فرستادن ناو، بگذارند امنیت منطقه توسط خود منطقه اداره شود زیرا در این صورت امنیت منطقه و آبراهها به شکل بهتری انجام خواهد شد.

اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده

سخنگوی دولت گفت: امروز در جلسه هیئت دولت ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی زیر ساخت‌های آسیب دیده سیل اخیر در نظر گرفته شد.

علی ربیعی در نشست خبری امروز افزود: این مبلغ به وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صمت، سازمان بنادر و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص یافت.

وی ادامه داد: در جلسه امروز تصمیماتی برای انجام اصلاحات در تقسیمات کشوری برای استان‌های فارس، همدان، خوزستان و اردبیل نیز در دستور کار دولت قرار گرفت.

سخنگوی دولت گفت: تصویب آیین نامه اجرایی استاندارد‌های کالا و تجهیزات پزشکی با هدف ارتقا سلامت بهداشت عمومی نیز دیگر دستور کار امروز هیئت دولت بود.

ربیعی همچنین ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام رضا (ع) و روز محیط بان گفت: در دولت یازدهم لایحه محیط بانان را تصویب کردیم و امروز نیز مطلع شدیم که از ۲۳ تیرماه بیمه تکمیلی محیط بانان انجام و آخرین تجهیزات و فناوری مدرن نیز خریداری و در اختیار محیط بانان قرار می‌گیرد تا بتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

وی در ادامه ضمن تبریک هفته بهزیستی افزود: این هفته، هفته تامین اجتماعی نیز هست و امیدواریم بتوانیم نظام تامین اجتماعی را بخوبی دنبال کنیم.

ربیعی در پاسخ به سوالی درباره برنامه دولت برای سهمیه بندی و عرصه بنزین در ساختار جدید اقتصادی گفت: حدود چهار ماه است که کمیته‌های تخصصی از سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، صمت، مجلس و مرکز بررسی‌های استراتژیک روی این موضوع مهم کار می‌کنند، نتایج آن در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح شد.

وی گفت: این تغییر ساختار شامل درآمد زایی پایدار، هزینه کرد کارا، ارتقاء ثبات توسعه و عدالت و اصلاحات نهایی آماده است، اما هنوز عدالت‌های منطقه‌ای مطلوب نیست، سهم یک نفر در منطقه خاش با یک تهرانی و اصفهانی یکی نیست.

یارانه آرد صنعتی برای خرید تضمینی گندم اختصاص می یابد

سخنگوی دولت :​ یارانه آرد برای نان حذف نخواهد شد بلکه یارانه آرد صنعتی حذف می‌شود و برای خرید تضمینی گندم اختصاص می‌یابد

ربیعی در ادامه نشست خبری گفت: دولت تصمیم گرفته این بخش از یارانه را برای گندم و سفره مردم اختصاص دهد.

سخنگوی دولت درخصوص آخرین خبر‌ها از حذف ۳ دهک از یارانه بگیران گفت: طی چند سال اخیر چند میلیون نفر از افراد مشمول این دهک حذف شده اند و وزارت رفاه نیز باید تشخیص دهد که اگر افرادی دوباره مشمول این ۳ دهک می‌شوند را حذف کند.

سخنگوی دولت همچنین از تکمیل ۹۰ درصد از سامانه دریافت مالیات خبر داد و گفت:​ براساس این سامانه همه دستگاه موظف به همکاری با دولت خواهند شد و نظام مالیاتی نیز بهبود پیدا خواهد کرد.
وی همچنین از آماده شدن پیش نویس لایحه مالیات بر درآمد فعالیت‌های اختلال زا و بررسی آن در این هفته در دولت خبر داد و گفت:​ یکی از دستور کار‌های اصلی دولت براساس این لایحه مالیات بر عایدی سرمایه است که بخشی از آن به مسکن مرتبط می‌شود تا هم با سوداگری مقابله شود و هم از خروج سرمایه جلوگیری شود.

وی تأکید کرد: مجموعه هوشمندسازی نظام مالیاتی ما می‌تواند به بهبود فضای کسب و کار و فعالیت‌های اقتصادی در کشور کمک کند.

کاهش نرخ تورم در تیر

سخنگوی دولت گفت: نرخ تورم در تیرماه امسال روند کاهشی داشته است

ربیعی در جلسه هفتگی با خبرنگاران افزود: دلیل تورم ۱۸ ماه گذشته به جنگ اقتصادی - روانی دولت امریکا مرتبط بود که به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نبود، اما ما از این شرایط عبور کردیم و وارد مرحله‌ای شدیم که علائم خوبی از آن مشاهده می‌شود که یکی از آن‌ها کاهش نرخ تورم در تیرماه و همچنین افزایش رشد کشاورزی و صنعتی در دوماه اخیر است.

وی تأکید کرد: در ۲۴ ماه پیشرو روند بهبودی را قطعاً طی خواهیم کرد و علائم آن نیز پیداست و شاهد آرامش نسبی در بازار نیز هستیم.

ربیعی در پاسخ به این سؤال که با توجه به تحریم‌ها ممکن است دوباره شاهد ظهور بابک زنجانی‌ها باشیم، گفت: بین وزارت نفت و دستگاه اطلاعاتی هماهنگی‌های بسیار خوبی در جریان است تا در دور زدن تحریم‌ها براساس تجارب گذشته اجازه ندهیم امثال بابک زنجانی‌ها از این شرایط سوء استفاده کنند.

سخنگوی دولت با اشاره به اختصاص ۸ هزار و ۴۰ میلیارد تومان برای سیاست‌های حمایتی از دهک‌های آسیب پذیر در بودجه سال ۹۸ گفت: در این برنامه اولویت ما زنان سرپرست خانوار و نهاد‌های حمایتی است و دولت از این روند حمایت جدی خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر