jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۷۳۴۱ ۲۳ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

امضای ده قرارداد و تفاهم‌نامه میان شرکت‌های ایرانی و روسی و تسریع در صادرات محصولات دانش‌بنیان در جریان سفر معاون علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان به روسیه مطرح شد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در نشست تجاری و فناوری مسکو خواستار تسریع در اجرای موافقت‌نامه‌ها برای گسترش روابط تهران و مسکو در عرصه فناوری شد.
وی بیان کرد: حضور ۷۰ شرکت دانش‌بنیان ایرانی در دو شهر و شرکت آنها در دو نشست مجزا، بی‌سابقه است. خوشبختانه پلتفرم خوبی در بحث صادرات بین ایران و روسیه در حال شکل‌گیری است؛ به‌خصوص در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان که ادبیات خاصی را برای توسعه صادرات خود نیاز دارند و این برنامه می‌تواند این موضوع را تسریع کند.
همچنین آندره اوبیدینوف، رئیس شورای تجاری روسیه و ایران عنوان کرد: با امضای اسناد همکاری بین شرکت‌های دانش‌بنیان ایران و روسیه از این پس شاهد رشد تصاعدی روابط بین دو کشور در حوزه فناوری می‌شویم.
انعقاد قراردادهای همکاری در حوزه‌های مختلف فناوری
رایزنی هیأت‌ها و نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان دو کشور هم در حاشیه این نشست‌های مشترک داغ بود. برای نمایندگان دانش‌بنیان ایران و روسیه در هتل آزیموت المپیک مسکو ده‌ها میزکار تدارک دیده شد و دور این میزها نمایندگان شرکت‌ها بررسی راهکارهای گسترش همکاری‌ها در حوزه فناوری را بررسی کردند. نشستی که به انعقاد قراردادهای همکاری منجر شد.
هیات بلندپایه علمی و فناوری کشورمان به ریاست سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و با همراهی ۷۰ شرکت دانش‌بنیان ایرانی از ۱۹ تا ۲۲ تیرماه در روسیه حضور داشت. این سفر با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، همزمان با نمایشگاه اینوپروم روسیه صورت گرفت و نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان دو کشور در شهرهای مسکو و یکاترینبورگ با شرکت‌های متناظر خود دیدار کردند. در این نشست‌ها ده قرارداد و تفاهم‌نامه میان شرکت‌های ایرانی و روسی امضا شد. این قراردادها در حوزه‌های خدمات مهندسی نفت و گاز، واقعیت مجازی، دارو، واکسن، شتابدهی، تولید ربات جراحی و تولید بازی‌های مشترک منعقد شد.
همچنین دیروز در آخرین روز از سفر، شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی از بزرگ‌ترین پارک فناوری مسکو به نام اسکولکوو بازدید کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر