jamejamonline
استان ها قزوین کد خبر: ۱۲۱۴۶۷۲ ۰۹ تير ۱۳۹۸  |  ۱۷:۰۰

اقدام خشونت آمیز مادری که کلید منزل را به سر کودک خود فرو برده بود، سبب مجروح شدن دختربچه ۶ ساله و اعزام او به بیمارستان شد.

کودک آزاری در قزوین، دختر ۶ ساله را روانه بیمارستان کرد

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، در سال‌های اخیر اخبار متعددی از موارد آزار جسمی، روحی و جنسی کودکان در سراسر کشور منتشر می‌شود که تأثر و بر انگیخته شدن احساسات عمومی را در پی دارد.

در تازه‌ترین مورد، دختر ۶ ساله‌ای در مرکز آموزشی درمانی شهید رجایی قزوین بستری شد که مادرش برای تنبیه به شکل نامعلومی کلید را به داخل سر فرزندش فرو کرده بود.

حساسیت و اهمیت این موضوع موجب شد تا رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین برای بررسی بیشتر با عیادت از بیمار موضوع را پیگیری کند.

دکتر منوچهر مهرام روز یکشنبه در حاشیه عیادت از این کودک و بررسی وضعیت او گفت: مادر این کودک برای تنبیه او، کلید را بر سرش کوبیده که در بافت مغزی فرو رفته است.

وی افزود: کودک بلافاصله پس از انتقال به بیمارستان شهید رجایی، توسط جراحان این مرکز زیر درمان جراحی مغز و اعصاب قرار گرفت.

مهرام ادامه داد: این موضوع از همان روز پذیرش بیمار با اورژانس اجتماعی بهزیستی در میان گذاشته شده و با دادستانی هم در این خصوص مکاتبه خواهد شد.

او با اظهار تأسف از چنین حوادث آزار دهنده‌ای که هر از گاهی در گوشه و کنار کشور توسط والدین و نزدیکان کودکان اتفاق می‌افتد خواستار ورود جدی دستگاه قضائی به این موارد برای صیانت از حقوق کودکان شد.

پدر این کودک نیز که در بیمارستان، همراه فرزندش بود در حالی که چندان تمایلی به مصاحبه نداشت در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر چگونگی این حادثه گفت: در زمان حادثه در منزل نبودم و اطلاعی از چرایی آن ندارم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مادر کودک پیش از این نیز چنین کاری کرده بود افزود: ما ۲ فرزند دختر و پسر داریم و همسرم تاکنون آنها را چنین تنبیهی نکرده بود و این بار هم دقیقاً نمی‌دانست چه چیزی را به سمت فرزندمان پرتاب می‌کند.

پدر این کودک همچنین در پاسخ به این سوال که آیا همسرش سابقه بیماری روان دارد نیز افزود: همسرم ناراحتی جدی روانی ندارد اما چند بار به علت ناراحتی و سردرد نزد متخصص اعصاب و روان مراجعه کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: