jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۱۲۱۳۵۰۱ ۰۳ تير ۱۳۹۸  |  ۱۰:۳۰

تیم ملی والیبال کشورمان در سومین روز از هفته چهارم مسابقات لیگ ملت های والیبال در شهر اردبیل در مقابل فرانسه تیم سوم جدول 16 تیمی لیگ ملت های والیبال و یکی از قدرتهای بلامنازع والیبال جهان قرار گرفت و علی رغم پیش بینی هواداران که انتظار یک بازی مهیج و پایاپای و در نهایت غلبه بر این تیم پر قدرت سالیان اخیر را داشتند، در سه گیم متوالی بازی را واگذار و علامت سوال بزرگی در خصوص عملکرد پر نوسان خود در جریان این مسابقات در اذهان هواداران بیشمار تیم ملی والیبال بوجود آورد.

ایران - فرانسه، پر نوسان در مقابل قدرتی شناخته شده!

در تحلیل بازی روز گذشته تیم ملی والیبال باید اذعان کرد که علی رغم بارقه های امیدی که بکارگیری مجدد فرهاد قائمی با سرویس ها و آبشارهای مهلک و جواد معنوی نژاد با پروازهای بلند و ضربات ویران کننده و جواد کریمی با پنجه های جوان و آینده دار خود در دل هواداران و والیبال دوستان بوجود آورد، عملکرد کلی تیم حاکی از نوسان و ضعف نسبی در ایفای وظایف محوله در مقابل فرانسه و مربی سرشناس و کارکشته آن لوران تیلیه بود، به گونه ای که این تیم در هر سه ست و در اکثر امتیازات حاکمیت خود را چنان به بازی تحمیل نموده بود که تقریبا از ابتدای بازی نشانه های برتری محسوس آن بوضوح قابل مشاهده بود.

بنظر می رسد که در تجزیه و تحلیل و ارزیابی عملکرد تیم ملی کشورمان در مقابل فرانسه، بایستی عوامل مهم و مختلفی را در نظر گرفت که از جمله آنها می توان به آسوه خاطر شدن نسبی و احتمالی سرمربی محترم تیم ملی از بابت صعود به مرحله نهایی در شهر شیکاگو و درک الزام میدان دادن به جوانان شایسته نشسته بر نیمکت ذخیره تیم ملی و انتشار اخبار مصدومیت و لزوم ریکاوری تنی چند از بازیکنان ثابت تیم ملی از جمله عبادی پور، غفور و تا حدودی موسوی اشاره کرد.

اگر چه با توجه به برگزاری بازی در ایران و انتظار بحق هواداران پر شور تیم ملی در خصوص بازی قلدرانه با این حریف نامدار که والیبال را به معنای واقعی کلمه انرژیک و مقتدرانه بازی می کند، انتظار می رفت که تیم ملی حتی با ترکیبی نیم بند، عملکردی در خور نام والیبال ایران از خود به نمایش بگذارد که متاسفانه چنین نشد و بازیکنان تیم ملی، روزی پر اشتباه و تا حدودی سوال برانگیز را گذراندند.

عمده ضعفهای مشهود تیم ملی در این بازی همانطوریکه در نوشتارهای روزهای گذشته اشاره و هشدار داده شده بود، دریافت ضعیف سرویسهای پر سرعت، عدم جایگیری صحیح در هنگام دریافت، توپگیری نسبتاً ضعیف، فقدان تحرک چالاک و بموقع دفاع وسط در دفاع دو سوی تور و حمایت ضعیف از اسپکرها و دریافت توپ برگشتی از دفاع و نهایتاً فقدان جنگندگی لازم برای کسب امتیاز بود. علاوه بر این، همانگونه که قبلاً به کرات هشدار داده شده بود، عدم ثبات رویه در نواخت سرویس ناشی از ضعف اعتماد بنفس در نزد سرویس زنندگان پرشی تیم ملی، مشخصاً موسوی و معنوی نژاد و زدن سرویسهای سهل و آسان پرشی موجی باعث شد تا تیم فرانسه با هنرنمایی مثال زدنی پاسور توانای خود طرحها و نقشه های حمله را بسهولت اجرا نماید البته در این میان بی تجربگی و خام بازی کردن پوریا یلی پشت خط زن بلند بالا و بسیار جوان تیم ملی که جایگزین غفور شده بود نیز بی تاثیر نبود. مطمئناً با توجه به بازیهای بسیار حساس هفته پنجم با دو غول سنتی والیبال جهان یعنی صربستان و امریکا و همچنین مصاف با بلغارستان، میزبان سختکوش و جوان و انشاا... در صورت صعود به مرحله نهایی در شهر شیکاگو که عیار واقعی عملکرد تیمهای حائز رتبه های برتر جدول و عزم آنها برای مسابقات انتخابی المپیک و قهرمانی جهان را به نمایش خواهد گذاشت، کادر محترم فنی تیم ملی بایستی تمهیدات لازم را جهت پوشش نسبی مجموعه این نقاط ضعف و تقویت مناسب روحی و روانی و ارتقای سطح اعتماد به نفس بازیکنان برای حضور در این آوردگاه دانش، تجربه و ممارست و تمرین طاقت فرسا بیندیشند. انشاا...

هومن ستاره آسمان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر