پس از آنکه سازمان هوانوردی آمریکا از شرکت‌های هواپیمایی این کشور خواست، فعلاً بر فراز دریای عمان و تنگه هرمز پرواز نکنند، برخی شرکت‌های هواپیمایی مسیر پرواز خود را تغییر دادند.
کد خبر: ۱۲۱۲۹۵۰
ایرلاین‌های خارجی در حال دور زدن مسیر هوایی تنگه هرمز

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سازمان هوانوردی آمریکا به شرکت‌های هواپیمایی این شرکت دستور داده است، تا اطلاع ثانوی بر فراز دریای عمان و تنگه هرمز پرواز نکنند.

بر همین اساس، برخی شرکت‌های هواپیمایی از جمله شرکت‌های هواپیمایی غیرآمریکایی نیز مسیر خود را تغییر داده و عبور بر فراز تنگه هرمز و دریای عمان را متوقف کردند.

شرکت‌هایی نظیر KLM هلند و یونایتد ایرلاینز هم اکنون مسیرهای پروازی خود را تغییر دادند، شرکت یونایتد ایرلاینز همچنین پروازهای خود از فرودگاه‌های نیوآرک و نیوجرسی به سمت بمبئی هند را به طور کامل متوقف کرده است. شرکت هواپیمایی کانتاس ایرویز نیز مسیر پروازهای خود بر فراز تنگه هرمز را تغییر داده است.

شرکت KLM می‌گوید، اتفاقی که برای پهپاد آمریکایی بر فراز تنگه هرمز رخ داد دلیل این است که فعلاً ما بر فراز تنگه هرمز پرواز نکنیم این یک اقدام احتیاط پیش گیرانه است.

سازمان هوانوردی آمریکا هر گونه پرواز هواپیماهای آمریکایی بر فراز خلیج‌ فارس و دریای عمان را تا اطلاع ثانوی و به دلیل افزایش فعالیت‌های نظامی و گسترش مناقشات سیاسی ممنوع کرده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها