jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۲۶۶۳   ۲۹ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

فشار ویلموتس برای بازی تدارکاتی خوب

با جیب خالی دنبال بازی با بزرگان!

مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی ظاهرا به این نتیجه رسیده که بازیکنان ایران باید بیشتر مقابل تیم‌های بزرگ بازی کنند تا ترس شان به‌طور کامل بریزد. در سال‌هایی که کارلوس کی‌روش در تیم ملی حضور داشت بیشتر کارشناس‌ها تاکید داشتند او مخالف بازی بزرگ است چراکه اعتقاد دارد تیم ملی زیاد گل می‌خورد و جایگاه خود را در صدر آسیا از دست می‌دهد.

کارلوس کی‌روش اما چندین و چندبار نسبت به این مساله واکنش نشان داد و گفت بازی با برزیل یا آرژانتین قبل از بازی‌های جام ملت‌ها چه اثر و نتیجه‌ای دارد؟ او اعتقاد داشت خوردن چند گل در بازی‌های بزرگ از تیم‌هایی مثل اسپانیا فقط روحیه تیمی را خراب می‌کند. از آن‌سو بعد از جام جهانی برزیل و روسیه، منتقدان می‌گفتند وقتی تیمی می‌تواند این‌گونه مقابل بزرگان بازی کند، چرا نباید در دیدارهای دوستانه برابر آنها قرار بگیرد؟ ویلموتس حالا دقیقا برعکس کی روش فکر می‌کند.

او با توجه به اطلاعاتی که از گذشته گرفته به این نتیجه رسیده که باید تیم ملی بازی‌های بزرگی داشته باشد. ویلموتس در جلسه آخری که با ساکت داشت تاکید کرد خواهان برگزاری چنین مسابقاتی است. او هم در تماس با چند شرکت تلاش کرده زمینه را برای برگزاری بازی بزرگ فراهم سازد.
البته نکته اینجاست که فدراسیون فوتبال هیچ پولی ندارد که به تیم‌های بزرگ بدهد. دیدار دوستانه با تیم‌های بزرگ هم حداقل یک میلیون دلار هزینه دارد. فدراسیون تنها و تنها می‌تواند پول هتل و هزینه رفت و برگشت و خوراک تیم ملی را تامین کند. بعید به نظر می‌رسد با این شرایط تیم‌های بزرگ آماده بازی با ایران باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر