jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۲۳۳۹ ۲۸ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پسر جوان که تحمل شنیدن تمسخرهای رفیقش را نداشت وی را با یک ضربه چاقو کشت و در لیست سیاه اعدام قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از 27 آبان۹۶ و به دنبال کشته شدن مرد 30 ساله‌ای به نام مصطفی در یکی از خیابان‌های خیرآباد ورامین آغاز شد. پلیس به بررسی پرداخت و دریافت قربانی پس از درگیری با دوستش محمدجان سپرده است.تحقیقات نشان می‌داد محمد پس از جنایت به مکان نامعلومی گریخته است.پلیس به ردیابی قاتل فراری پرداخت و دو هفته بعد وی را بازداشت کرد.
محمد قتل را گردن گرفت و در تشریح جزئیات ماجرا گفت:من و مصطفی به خانه دوست مشترکمان رفته بودیم. آنجا مشغول صحبت بودیم که مصطفی مرا مسخره کرد و گفت به مغول‌ها شباهت دارم. از این حرف ناراحت شدم و به او گفتم تو متاهل هستی و بچه داری. این حرف خوبی نیست که به زبان می‌آوری و مرا مسخره می‌کنی، اما او به مسخره کردن ادامه داد.به همین خاطر عصبانی شدم و با هم درگیر شدیم.وقتی درگیری ما بالا گرفت صاحبخانه از ما خواست خانه او را ترک کنیم.ما به خیابان رفتیم و دعوا اوج گرفت. مصطفی با آچار به من حمله کرد و ضربه‌ای به سرم زد که گیج شدم. من هم در اوج خشم با چاقو یک ضربه به گردن او زدم. وقتی خون جاری شد ترسیدم و فرار کردم.
به‌دنبال اعتراف‌های محمد وی در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی اصغر عبدا...ی و با حضور یک قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستاد. در آن جلسه اولیای‌دم برای محمد حکم قصاص خواستند. وقتی محمد در جایگاه متهم ایستاد ادعای تازه را مطرح کرد و گفت: آن روز حشیش و شیشه کشیده بودم و حالت طبیعی نداشتم. وقتی مصطفی مرا مسخره کرد عصبانی شدم ولی نمی‌دانم چاقو را چطور به گردن او زدم.
در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به قصاص محکوم کردند.دیروز این حکم در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر