مدیرکل بهزیستی استان تهران در ارتباط با شیوع بیماری عفونی در مرکز نگهداری دختران معلول ذهنی بالای ۱۴ سال و اعزام تعدادی از آنها به مرکز درمانی و فرایند درمان آنها توضیح داد.
کد خبر: ۱۲۱۱۵۰۱
شیوع بیماری عفونی در یک مرکز نگهداری دختران معلول ذهنی

به گزارش جام جم آنلاین، داریوش بیات‌ نژاد در گفتگو با تسنیم درباره اعزام تعدادی از دختران معلول ذهنی در مرکز نگهداری وردآورد به بیمارستان اظهار کرد: دو روز پیش و طی گزارشی از مسئول مرکز اعلام شد، 22 نفر از مددجویان در این مرکز دچار دل‌ درد شده‌اند.

وی تصریح کرد: پس از این اتفاق و با توجه به شرایط این مددجویان و نظر پزشک مستقر جهت فرایند درمان به دو بیمارستان فیاض بخش و امام خمینی اعزام شدند و در فرایند درمان آنها در این دو بیمارستان ادامه پیدا کرد.

بیات‌نژاد افزود: از 230 دختر معلول ذهنی بالای 14 سالی که در مرکز وردآورد نگهداری می‌شوند، 22 نفر به دلیل بیماری عفونی به دو مرکز درمانی اشاره شده اعزام شدند که در ادامه 21 نفر از آنها پس از پایان فرایند درمان حدود 7 ساعت بعد از بیمارستان ترخیص شدند و یک نفر از مددجویان هم اکنون تحت مراقبت و فرایند درمان قرار دارد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران ادامه داد: بر اساس اطلاعاتی که از بیمارستان فیاض بخش اخذ شده، حال عمومی مددجوی تحت درمان نیز بهتر شده و سطح هوشیاری او بالا رفته است؛‌ پیش‌بینی می‌شود طی روزهای آتی وی نیز از بیمارستان مرخص شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه از سوی پزشکان در دو بیمارستان امام خمینی و فیاض بخش اعلام شده که هیچ آثاری از مسمومیت غذایی در مددجویان اعزام شده وجود نداشته است به همین جهت از اداره مرکز بهداشت منطقه 21 خواسته‌ایم تا نمونه‌برداری از آب در این مرکز انجام شود و نیتجه آن به مرکز نگهداری اعلام شود.

بیات‌نژاد اظهار کرد: در حال حاضر شرایط در مرکز نگهداری دختران بالای 14 سال در وردآورد تحت کنترل است و سازمان بهزیستی به عنوان متولی خدمت‌رسانی از ارائه هیچ گونه خدمتی کوتاهی نخواهد کرد ضمن اینکه به‌زودی بازدیدی را از مرکز خواهیم داشت.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها