jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۰۷۳۰   ۲۰ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

ظاهرا پس از پشت سرگذاشتن روزهای سخت سیلابی در کشور و پیامدهای تلخش (که البته همچنان در برخی مناطق به قوت خود باقی است)، حالا می‌شود اتفاقات خوبی را نظاره کرد که حاصل آن بارش‌های سیل آساست. مثل اتفاقی که برای تاکستان‌های شمال سیستان و بلوچستان رخ داده و پس از یک دوره خشکسالی امسال ثمر داده‌اند.

موسوی، مدیر جهاد کشاورزی زابل به ایسنا می‌گوید: انگور یاقوتی تاکستان‌های شمال سیستان و بلوچستان یکی از مهم‌ترین محصولات باغی این منطقه و زودرس‌ترین انگور کشور است.
تاکستان‌های انگور یاقوتی پس از سه سال ثمر می‌دهد و ارزش افزوده خوبی هم دارد . انگورهای شمال سیستان و بلوچستان، بیش از ده نوع است و 85 درصد از 2000 هکتار باغ انگور در این منطقه انگور یاقوتی است .
برداشت انگور یاقوتی در این منطقه از اوایل خرداد آغاز شده و پیش بینی می‌شود امسال 17 هزار تن انگور از این منطقه برداشت و روانه بازار مصرف شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر