jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۹۵۷۶   ۱۲ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس اداره پیشگیری مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا با اشاره به جمع‌آوری فطریه در سال‌های اخیر از طریق فضاهای مجازی گفت: متاسفانه فضای مجازی شگردی جدید برای مجرمان است که از هر فرصتی سوءاستفاده می‌کنند.

به گزارش جام‌جم، سرهنگ مهدی شکیب اظهار کرد: برخی از افراد سودجو با سوءاستفاده از حسن‌نیت و اعتماد کاربران اقدام به برپایی سایت‌ها، کانال‌ها، گروه‌ها و نرم‌افزار موسسات جعلی و غیر‌مجاز کرده‌‌اند و با انجام تبلیغات گسترده در فضای مجازی و به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی اقدام به دریافت وجوهات مردمی می‌کنند که پشت‌پرده این جمع‌آوری دروغ بوده و به‌هیچ عنوان به دست نیازمندان واقعی نمی‌رسد و در برخی مواقع شهروندان به درگاه‌های فیشینگ بانکی هدایت می‌شوند و اطلاعات بانکی آنها به سرقت می‌رود. در برخی موارد نیز این تبلیغات از سوی افراد و چهره‌های مشهور و سرشناس به‌خصوص در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود بدون آن‌که آنها اطلاع دقیقی از موضوع داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها