jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۲۰۸۳۲۵ ۰۵ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۲:۵۷

یک نماینده مجلس اظهار کرد: اگر رهبری با حکم ولایی جلوی مذاکرات را می‌گرفتند این بلوغ فکری امروز جامعه که آمریکای‌ها قابل اعتماد نیستند هیچ‌وقت شکل نمی‌گرفت.

سیاست رهبری در مذاکرات هسته ای بلوغ فکری مردم را کامل کرد/ گلایه مردمی بابت اختیارات روحانی در مذاکرات

نصرالله پژمانفر نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم آنلاین در خصوص نقش رهبری در مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: اگر کسی نگاهی به مسیر مذاکرات داشته باشد و تذکرات و مخالفت‌های که به اشکال مختلف از ناحیه رهبری نسبت به این موضوع انجام شد را با دقت بررسی کند شاهد خواهد بود که روش، منش و رویه‌ای که ایشان از ابتدا نسبت به این قضیه مذاکرات این بوده که در مسائل نظرشان را اعلام ‌کنند اما صلاح نمی‌دیدند که بخواهند جلوی چیزی را بگیرند مگر اینکه نظام در خطر باشد.

پژمانفر با بیان اینکه در زمان مذاکرات یک جریان فکری مطرح می‌کردند که می‌توانیم کشور را به واسطه این توافق اصلاح کنیم ادامه داد: این جریان فکری یک شکاف اجتماعی در جامعه ایجاد کردند که این شکاف اجتماعی موجب شد ذهنیتی در تعدادی از مردم ایجاد شد که با مذاکره و در مسیر برجام مشکلات کشور حل خواهد شد.

وی افزود: علی‌رغم اینکه برای رهبری و همچنین خیلی از افراد روشن بود که آمریکای‌ها قابل اعتماد نیستند ولی در عین حال جلوی مذاکرات را نگرفتند تا این موضوع برای مردم هم روشن شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: من فکر می‌کنم اگر رهبری با حکم ولایی خود جلوی مذاکرات را می‌گرفتند این بلوغ فکری که امروز در جامعه ایجاد شده و این یکدستی، یکپارچگی و انسجام مردمی که آمریکای‌ها قابل اعتماد نیستند هیچ‌وقت در جامعه شکل نمی‌گرفت.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با تاکید براینکه آقای روحانی در مسیر مذاکرات خیلی از اختیارات را بدست آوردند ادامه داد: اکنون مساله مهم این است که مردم گلایه‌مند هستند نه تنها از اختیارات برای حل مشکلات کشور استفاده نشده بلکه این اختیارات که موجب دخالت در حوزه‌ها و قوای دیگر بوده مشکلات کشور را بیشتر کرده است.

پژمانفر تاکید کرد: امروز با توجه به شرایط کشور اختیارات کمی در اختیار رئیس‌جمهور قرار نگرفته اما کمترین استفاده را کردند و متاسفانه بیشترین قانون‌شکنی در دوران آقای روحانی در میان تمامی روسای جمهور در طول این 40 سال شکل گرفت.

وی در پایان یادآورد شد: من فکر می‌کنم اگر بخواهیم به تخلفاتی که از دولت در قالب‌های مختلف مانند دیوان محاسبات، سازمان‌های بازرسی، دستگاه قضائی و کلیه دستگاه‌های نظارتی مانند مجلس در قالب‌های تذکر و غیره گزارش شده نگاه کنیم می‌بینیم که انباشتی از تخلفات توسط دولت ایجاد شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر