jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۰۸۱۶۱   ۰۴ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۸:۰۰

برخی سودجویان با استفاده از ترفندهای جدید فضای مجازی ادعای واهی فروش سوالات امتحانات نهایی را دارند و از دانش آموزان کلاهبرداری می‌کنند.

ترفند سودجویان برای کلاهبرداری از دانش آموزان

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، مدتی بود که لو رفتن سوالات امتحانات نهایی به معضلی جدی برای دانش آموزان تبدیل شده بود و موضوع به حدی جدی شد که پای آن به مجلس رسید و بهارستانی‌ها هم در این باره پیگیری‌هایی داشتند.

با وجود حساسیت امتحان نهایی برای دانش‌آموزان و اعمال نمرات آن در کنکور و ورود داوطلبان به دانشگاه، آموزش و پرورش علی‌رغم کاستی‌های قبل وارد عمل شد و سازوکاری برای افزایش امنیت امتحانات نهایی در نظر گرفت تا آنجا که امسال خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با قاطعیت لو رفتن و فروش هرگونه سوال امتحانی را غیر ممکن دانست.

با وجود این شرایط، اما باز هم زمزمه‌هایی از فروش سوالات امتحانی در فضای مجازی مشاهده می‌شود و برخی سودجویان با اخذ پول از دانش آموزان کلاهبرداری می‌کنند.

اما در واقع است کلاهبرداران با استفاده از ترفند‌های جدید تلگرام مبتی بر ویرایش عکس بعد از آغاز امتحان، سوالات امتحانی را با عکسی که پیش از این در کانال مربوطه وارد کرده بودند، جایگزین می‌کنند و به این ترتیب ادعای دروغین دسترسی به سوالات امتحانی را دارند.

هرچند پیش از این آموزش و پرورش پروش به طور گذرا از امنیت سوالات سخن گفته بود، اما درباره روش‌ های جدید کلاهبرداری و اخاذی هیچ اطلاع رسانی نداشت و ضعف در تعامل با جامعه موجب کلاهبرداری از دانش آموزان می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر