jamejamonline
فرهنگی کتاب و ادبیات کد خبر: ۱۲۰۶۹۴۸ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۹:۱۰

میر شمس‌الدین فلاح هاشمی‌ نسب نویسنده و پژوهشگر از انتشار کتاب تازه‌اش با عنوان «اخوان، فروغ شعر نو» توسط گروه ادب و هنر پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی در آینده نزدیک خبر داد.

«اخوان، فروغ شعر نو»  در نوبت چاپ

فلاح هاشمی‌نسب با اعلام این خبر درباره این کتاب به جام‌جم گفت: این کتاب در حدود ۱۲۰ صفحه خواهد بود که ریشه‌اش یک مقاله‌ای بود که من مدتها پیش نوشتم و به موضوعاتی در خصوص شعر مرحوم مهدی اخوان ثالث پرداختم. حالا موضوعاتی که در آن مقاله طرح شده بود، به شکل مبسوط‌تر و مفصل‌تری در این کتاب مورد بررسی و کنکاش قرار گرفته است.

وی افزود: در این کتاب به موضوعاتی همچون قدرت شعر و زبان اخوان نسبت به شاعران همعصرش، بررسی کاربرد زبان آرکائیک در شعر اخوان، بررسی محتوایی شعر اخوان، نگاهی به اشعار اعتراضی اخوان و تأثیر فضای سیاسی بر آن و… پرداخته شده است.

فلاح هاشمی‌نسب با بیان اینکه کتاب «اخوان، فروغ شعر نو» را گروه ادب و هنر پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر خواهد کرد، گفت: این کتاب‌ها متعلق به یک مجموعه است که توسط پژوهشگاه در حال تولید و انتشار است و پیش از این هم کتابی درباره هوشنگ ابتهاج توسط حمید شکارسری در قالب این مجموعه منتشر شد.

به گفته میر شمس‌الدین فلاح هاشمی، همه کارهای پیش از چاپ کتاب «اخوان، فروغ شعر نو» انجام شده و در آستانه انتشار است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر