jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۰۵۸۸۹   ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۹:۳۶

پایگاه خبری «نشنال» گزارش داد که وزرای خارجه ۳ کشور انگلیس، فرانسه و آلمان به همراه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نشستی اضطراری برای گفتگو درباره تصمیم ایران مبنی بر متوقف کردن برخی تعهدات خود در برجام برگزار می‌کنند.

نشست ۳ کشور اروپایی درباره تصمیم ایران در قبال برجام

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، «جرمی هانت»، «ژان ایو لودریان» و «هایکو ماس» اواخر روز دوشنبه نشستی اضطراری را در بروکسل به همراه «فدریکا موگرینی» برای بررسی پاسخ‌های خود به تصمیم ایران مبنی بر متوقف کردن برخی تعهدات برجامی برگزار خواهند کرد.

پایگاه نشنال نوشت: وزرا در این دیدار پاسخ بیشتر به تهدید‌های ایران را بررسی و نیز درباره پیشرفت‌ها در زمینه تلاش برای ادامه تجارت با ایران گفتگو خواهند کرد.

نشنال به نقل از یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گزارش داد: این توافق هنوز بهترین چشم‌انداز برای جلوگیری از یک رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه را ارائه می‌دهد.

این سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفته است: تا زمانی که ایران به تعهدات خود پایبند بماند انگلیس نیز عمل به تعهدات خود را ادامه خواهد داد.

پایگاه نشنال در ادامه به نقل از این سخنگوی وزارت خارجه انگلیس می‌نویسد: در پی رایزنی‌های هفته گذشته وزیر خارجه (انگلیس) با پمپئو، وی قصد دارد تا با همتایان (اروپایی) خود نیز در اولین فرصت دیدار کند تا درباره پاسخ به این تصمیم نگران کننده ایران به توافق برسند.

روز چهارشنبه گذشته شورای عالی امنیت ملی ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام توقف برخی تعهدات ایران در برجام از کشور‌های حاضر در توافق هسته‌ای درخواست کرد تا طی یک مهلت ۶۰ روزه به تعهدات بانکی و نفتی خود عمل کنند.

با این وجود اتحادیه اروپا روز پنجشنبه گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هرگونه «اولتیماتوم» از سوی ایران درباره توافق هسته‌ای را رد کرده است.

«فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و ۳ کشور فرانسه، انگلیس و آلمان در این بیانیه مشترک گفته‌اند: ما با نگرانی بسیار بیانیه ارائه شده از سوی ایران درباره تعهداتش در برجام را ملاحظه می‌کنیم، ما قویا از ایران می‌خواهیم که عمل به تعهدات خود در برجام را به طور کامل ادامه دهد و از هرگونه گام تنش‌زا خودداری کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر