پاویون جمهوری اسلامی ایران در پنجاه و هشتمین دوسالانه (بینال) هنر ونیز به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت بانک آینده در ایتالیا دایر می شود.
کد خبر: ۱۲۰۳۵۴۲
بانک آینده، حامی هنر ایرانی در بینال هنر مدرن ونیز

پنجاه و هشتمین دوسالانه هنر ونیز، 21 اردیبهشت ماه (11 می 2019) در Fondaco Marcello شهر ونیز ایتالیا آغاز به کار می کند و تا سوم آذر (24 نوامبر) ادامه دارد. ایران با سه هنرمند در این رویداد معتبر جهانی حاضر است.

«از بودن و سرودن» نام غرفه و نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در این دوره است که از صلح و ترسیم جهانی بهتر برای زندگی سخن می گوید.

این عنوان برای غرفه جمهوری اسلامی ایران بر اساس شعری از دکتر «محمدرضا شفیعی کدکنی» انتخاب شده که نشان از رویش و امید به آینده است.

عنوان اصلی نمایشگاه بین‌المللی ونیز «باشد که در زمانه جذابی زندگی کنی» است؛ نمایشگاه «از بودن و سرودن» ایران، ستایشی ا‌ست بر زندگی و لحظات ارزشمند زیسته شدن در اکنون و آینده است؛ این نمایشگاه پیام‌آور صلحی‌ست از سمت جامعه‌ و فرهنگ درخشان ایرانی که رسانه‌های دنیا کمتر به آن پرداخته‌اند.

بینال هنر ونیز مهم‌ترین رخداد هنرهای تجسمی در جهان تلقی شده و برخی به آن لقب «المپیک هنر» داده اند. این سازمان که قدیمی ترین دوسالانه جهان است، امسال در آستانه 116 سالگی، پنجاه و هشتمین دوره خود را برگزار می کند در هر دوره این دوسالانه، کشورهای جهان، مشارکت فعال داشته و غرفه خود را بر مبنای هنر معاصرشان به نمایش می گذارند. در کنار مشارکت ملی کشورها، رویدادهایی موازی نیز توسط هنرمندان و بنیادها و گالری ها در سطح شهر ونیز برگزار می شود.

بینال ونیز، نمایشگاهی از آثار هنری معاصر هنرمندان سراسر جهان است که هر دو سال یکبار (در شهر ونیز ایتالیا برگزار می‌شود.

بانک آینده در طول دو سال گذشته با هدف حمایت از هنر فاخر، ناب ایران و هنرمند ایرانی و تحقق شعار «بانک آینده، حامی فرهنگ و تمدن جهانی» در رویدادهای فرهنگی هنری ملی و بین المللی مشارکت داشته و با ایفای نقش مسئولانه بر روی توسعه فرهنگی از این حوزه، حمایت کرده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها